A Quiet Place’in senaristleri yeni bir filme hazırlanıyor

A Quiet Place filmi ile büyük başarı yakalayan senaristler Scott Beck ve Bryan Woods yeni filmin hazırlıklarına başladı.

John Krasinski’nin yönetmenliğini üstlendiği ve başrolünde yer aldığı gişede büyük bir başarı yakalayan A Quiet Place (Sessiz Bir Yer) filminin senaristleri Scott Beck ve Bryan Woods’tan yeni bir film geliyor. Stephen King’in 1973 tarihli kısa öyküsü Boogeyman’in kitabından uyarlanacak olan korku filmi için Fox ile anlaşma sağladılar.

Daha önce de birkaç kez beyazperdeye uyarlanan Boogeyman, psikiyatristine üç çocuğunun öldürülüşünü anlatan bir adamı konu ediniyor. Projede kimlerin yer alacağı ve vizyon tarihi gibi bilgiler ise henüz belirsizliğini koruyor.

A Quiet Place filmi ise kırsalda sakin bir hayat süren 2 çocuklu bir aile, hiçbir şekilde konuşmamakta sadece işaret diliyle anlaşmaktadır. Sesle avını bulan yaratıklardan saklanmak için gürültü yapmamaya, sessiz bir hayat sürmeye çalışan ailenin bir gün, küçük çocuklarının oyun oynarken lambayı devirmesi yaratığı harekete geçirir. Başrollerinde John Krasinski ve gerçek hayattaki eşi, Altın Küre ödüllü aktris Emily Blunt’ın olduğu filmin kadrosunda Noah Jupe, Millicent Simmonds ve Cade Woodward gibi isimler de yer alırken yönetmen koltuğunda John Krasinski oturuyor. Senaryoyu ise Scott Beck ve Bryan Woods kaleme alıyor.