Angelina Jolie Oscar’a Aday

Angelina Jolie’nin beşinci kez yönetmen koltuğuna oturduğu yeni filmi ‘First They Killed My Father’, Kamboçya’nın “Yabancı Dilde En İyi Film” kategorisinde Oscar adayı oldu.

Angelina Jolie’nin yönetmenliğini üstlendiği ‘First They Killed My Father’ filminin, “Yabancı Dilde En İyi Film” kategorisinde Kamboçya’nın Oscar adayı olduğu duyuruldu.

Filmin prömiyeri geçen ay Telluride Film Festivali’nde yapıldığında olumlu yorumlar aldı.

‘First The Killed My Father’ adlı filmde Kamboçya’nın tarihindeki en zorlu dönemeçlerden biri olan Kızıl Khmerler rejimi beyazperdeye taşınıyor.

Loung Ung’un çocukken yaşadığı olaylardan yola çıkarak kaleme aldığı aynı adlı kitabı beyazperdeye uyarlayan Jolie, senaryoyu da Ung ile birlikte kaleme aldı.

Jolie, filmini, “Kamboçya halkına yazdığım bir aşk mektubu” diye nitelendirdi.

Filmin kamera arkasında Jolie’nin Kamboçya’dan evlat edindiği 15 yaşındaki oğlu Maddox da görev aldı.

Jolie, beşinci kez yönetmen koltuğuna oturduğu filmi için “Maddox’un ait olduğu toprakların geçmişini bilmesini istedim” diye konuştu.

Ünlü yıldız yeni filmine çocuk oyuncuları seçerken kullandığı “psikolojk oyun” nedeniyle eleştiri bombardımanına tutuldu.

Büyük Eleştiriler

Seçmeler sırasında belirlenen küçük adaylar ilginç bir teste tabi tutuldu. Çocuğun da bulunduğu bir odada bir masanın üzerine bir miktar para konuldu. Çocuğun o parayı almasına izin verildi. Sonra da çocuk o parayı geri vermesi için zorlandı.

Jolie, filminin ana çocuk karakterini oynayan Srey Moch’u bu yöntemle seçtiğini ve küçük kızın tepkilerinden çok etkilendiğini söyledi.

Angelina Jolie “Srey’e parayı almak istemesinin sebebi soruldu. Küçük çocuk da büyükbabasının öldüğünü ve ona güzel bir cenaze töreni düzenlemek için yeterli paraları olmadığını söyledi” diye anlattı.

Büyük çocuğu Maddox’u da Kamboçya’dan evlat edinen Angelina Jolie, çocuk oyuncu seçiminde uyguladığı bu yöntem yüzünden “Zalim” diye nitelendirildi.

Sosyal medyada yorum yazan kullanıcılar “İnsan sevgisiyle dolu” Angelina fakir çocuklara para verip sonra da zorla geri almaya çalıştı, ve onların tepkilerini inceleyerek filmine oyuncu seçti” yorumunu yaptı.

Bu Hafta Sinema ve Dizi Dünyasındaki Gelişmeler

Her hafta olduğu gibi bu haftada sinema ve dizi dünyasında olan gelişmeleri sizler için derledik.

2951

Bu Hafta Sinema Dünyasındaki Gelişmeler

Bu haftaki sinema ve dizi dünyasında olan gelişmeleri sizler için derledik.

4690

Müjdeyi Angelina Jolie Verdi

Yeni Maleficent filmi için müjdeyi Angelina Jolie verdi.

3283