“Ant-Man ve Wasp” ABD Box Office zirvesinde!

"Ant-Man ve Wasp" ABD box office listesine yerleşti.

  • 8PAYLAŞIM
  • 1250OKUMA
Ant-Man-Wasp

Geçtiğimiz hafta sonu için ABD box office verileri belli oldu. ABD’de hafta sonu seyirci rakamlarına göre derlenen box office listesinin zirvesi bu hafta yeni bir filmin olurken, listede 2 yeni film kendine yer buldu.

Bu haftanın gişe lideri Marvel’ın yeni alametifarikası Ant-Man ve Wasp oldu. Cep boy süper kahramanlarımızı bir kez daha beyaz perdeye taşıyan devam halkası açılışını 76 milyon dolar ile gerçekleştirdi. Listenin 2. filmi uzun süredir beklenen animasyon devam halkası İnanılmaz Aile 2 oldu. Animasyon severlerin gönlünde taht kuran ve animasyon türünün en başarılı örneklerinden biri olarak görülen 2004 yapımı İnanılmaz Aile’nin devam filmi 4. hafta sonu kapanışını 29 milyon dolar ile yaptı. Böylece animasyon devam halkası toplam 504,3 milyon dolar kazanmış oldu. Listenin 3. sırasındaki film ise usta yönetmen Steven Spielberg’ün vizyonuyla seyircilerin karşısına çıktığı günden beri sinema tarihinde önemli bir yer edinen Jurassic Park serisinin yeni devam halkası oldu. Soyu tükenen dev kertenkeleleri dirilterek seyircinin önüne sunan yeni devam halkası Jurassic World: Yıkılmış Krallık, 28,5 milyon dolar ile 3. hafta sonu kapanışını yaptı. 170 milyon dolarlık bütçesini katlamak için yalnızca 7 milyon dolara ihtiyaç duyan devam halkası şimdiden 333,3 milyon dolar gişe elde etmiş durumda…

Listenin ilk 3’ün geride kalmasıyla, listenin son taze filmi öne çıkıyor. Amerikan geleneğini bir kez daha beyaz perdeye taşıyan İlk Arınma Gecesi açılılşını 17,1 milyon dolar ile yaptı. Serinin köklerine dönen ve bu geleneğin nasıl ortaya çıktığını anlatan devam halkası 13 milyar dolarlık bütçesini ilk haftasından çıkartmış oldu. Listenin tam ortasındaki filmi ise vizyonun aksiyonları arasından çıktı. Devam halkası Sicario: Day of the Soldado 2. hafta sonu kapanışını 7,3 milyon dolar ile gerçekleştirdi. Emily Blunt olmadan da başarılı olabileceğini kanıtlayan devam halkası,35 milyon dolarlık bütçesini bu hafta itibariyle çıkartmış oldu. Listenin ikinci yarısını açan film Amerikan komedisi “Uncle Drew” oldu. Vizyondaki 2. haftasını kutlayan yapım hafta sonu kapanışını 6,6 milyon dolar ile yaptı. Listenin 7. sırasında birbirinden başarılı 8 kadın yıldızı kadrosunda toplamayı başaran soygun filmi Ocean’s 8 yer buldu. Beyaz perdenin beğenilen serilerinden Ocean’s 11’ı bu kez kadınların ellerinden bir soygunla devam ettiren film, 5. hafta sonu kapanışını 5,2 milyon dolar ile yaptı. Film böylece bütçesini ikiye katlamaya yaklaşmış oldu.

Listenin son 3’ünü açan film de vizyonun komedi filmlerinden biri oldu. Amerikan komedisi Yakalandın! 3. hafta sonu kapanışını 3,1 milyon dolar ile yaparak, 28 milyon dolarlık bütçesine karşılık toplam 48,3 milyon dolar kazandı. Listenin son filmi 9. filmi 2,5 milyon dolar ile belgesel türündeki Won’t You Be My Neighbor? olurken, son sırada ise 1,6 milyon dolar ile, Marvel çizgi roman evreninden 21st Century Fox yapımı ile beyaz perdeye taşınan sarkastik anti kahraman Deadpool 2 yer buldu.

Haftasonu gişe verileri belli oldu! Ant Man and the Wasp farka yürüdü!

Yılın en çok beklenen filmlerinden olan MCU'nun yirminci halkası Ant-Man and the Wasp, 6-8 Temmuz haftasonunda sinemalarda en çok izlenen film oldu.

1278

Ant Man and the Wasp’dan yeni fragman

 Marvel Sinematik Evreni'nin merakla beklenen filmi Ant Man and the Wasp'tan yeni bir tanıtım videosu daha paylaşıldı

1551

2018’de Vizyona Girecek 9 Süper Kahraman Filmi

2018'de vizyona girecek 9 süper kahraman filmini sizler için listeledik.

1946