“Avengers” yine zirvede!

ABD'de hafta sonu seyirci rakamlarına göre derlenen box office listesinin zirvesi bu hafta değişmeyerek "Avengers: Infinity War"zirveyi elinde tuttu.

Geçtiğimiz hafta sonu için ABD box office verileri belli oldu. ABD’de hafta sonu seyirci rakamlarına göre derlenen box office listesinin zirvesi bu hafta değişmedi. Marvel’ın yeni alametifarikası “Avengers: Infinity War” zirveyi elinde tutarken, listede 2 yeni film kendine yer bulabildi. Listenin tazeleri sıralamanın başlarında yer buldu.

Bu haftanın gişe lideri de tahmin edildiği üzere Avengers: Infinity War (Avengers: Sonsuzluk Savaşı) oldu. 60’tan fazla Marvel kahramanını bir araya toplayan ve fantastik macerayı uzayın bilinmeyen galaksilerinden teknoloji harikası Wakanda’ya kadar yayan devam halkası 3. hafta sonu kapanışını 61,8 milyon dolar ile yaptı. Dünya çapında en iyi açılış rekorunu elde etmiş olan film, dünya çapında toplam 1,3 milyar dolar ile gelmiş geçmiş en yüksek gişeye ulaşan 9. film olan “Black Panther”i yenerek 1,6 milyar dolarlık gişe ile 5. sıraya yerleşti. Listenin 2. sırasında Melissa McCarthy’li Life of the Party yer buldu. Amerikan kadın komedilerinin sevilen yüzünü, okul hayatına geri dönen bir anne yapan komedi filmi açılışını 18,5 milyon dolar ile gerçekleştirdi. Listenin 3. sırasında ise bir annenin çocuğunu korumak için neleri göze alabileceğini gözler önüne seren Breaking In yer buldu. Başrolüne Gabrielle Union’ı yerleştiren gerilim filmi 16,5 milyon dolar ile açılış yaparak, 6 milyon dolarlık bütçesini neredeyse 3’e katlamayı başardı.

Listenin ilk 3’ünün geride kalmasıyla birlikte vizyonun tazelerinin listedeki etkisi de son buldu. Listenin 4. filmi vizyondaki 2. haftasını kutlayan Overboard oldu. Kült romantik komedinin rollerini değiştirerek beyaz perdeye taşıyan yeniden uyarlama, hafta sonu kapanışını 10,1 milyon dolar ile yaparak beklentilerin üzerine çıkmayı başardı. “Korkunç Bir Film” serisinden tanıdığımız, Amerikan komedilerinin sevilen kadın yüzü Anna Faris filmin başrolünü üstleniyor. Listenin tam ortasındaki film ise hayatta kalmak için seslerinden vazgeçen bir ailenin korku dolu mücadelesini anlatan Sessiz Bir Yer oldu. Emily Blunt ve aynı zamanda filmin yönetmenliğini de üstlenen John Krasinski’nin başrollerini paylaştığı korku filmi 6. hafta sonu kapanışını 6,4 milyon dolar ile yaparak bütçesini 10’a katlamaya çok yaklaştı. Gişede yüksek geri dönüş elde eden film, bu yılın en karlı yapımlarından biri durumunda… Listenin ikinci yarısını açan yapım, listenin komedi filmlerinden biri oldu. Amerika’nın sevilen kadın komedyenlerinden Amy Schumer’a özgüven dopingi yapan komedi “I Feel Pretty”, 4. hafta sonu kapanışını 3,7 milyon dolar ile yaptı. Listenin 7. sırasında yer bulan film ise fenomen bilgisayar oyunundan ilham alınarak beyaz perdeye uyarlanan “Rampage: Büyük Yıkım” oldu. Hollywood’un sevilen ismi Dwayne Johnson, nam-ı diğer The Rock başrollü aksiyon filmi 5. hafta sonu kapanışını 3,3 milyon dolar ile gerçekleştirdi.

Listenin son 3’ünü modern bir annelik hikayesi açtı. Oscar ödüllü oyuncu Charlize Theron’u modern zamanda anne olmanın zorluklarıyla yüz yüze getiren dramatik komedi filmi “Tully”, 2. hafta sonu kapanışını 2,2 milyon dolar ile yaptı. Listenin 9. sırasında da Marvel’ın izi var. Avengers’ın şehir maceralarından uzaklaşıp egzotik ormanlar içindeki gizli Wakanda’yla tanıştığımız “Black Panther” bu hafta sonunda 1,9 milyon dolar gişe elde etti. Başarılı açılışının ardından rekordan rekora koşan yeni nesil süper kahraman filmi, 696,1 milyon dolar gişesi ile Amerikan sinema tarininin en yüksek gişeye sahip 3. filmi konumunda… Listenin son sırasında yer alan film ise 1,1 milyon dolar gişe ile “RGB” oldu.

Hafta Sonu Gişe Rakamları: 11 – 13 Mayıs 2018

Avengers: Sonsuzluk Savaşı, geçtiğimiz hafta sonundaki performansıyla Türkiye’de tüm zamanların en çok izlenen süper kahraman filmi oldu.

3238

Dünya genelinde $1 milyar hasılatı aşmayı başarmış filmler

Dünya genelinde gişede bariz bir hakimiyet kuran Avengers: Infinity War, geçtiğimiz günlerde $1 milyar sınırını aşarak bu yıl içerisinde Black Panther'dan sonra bu başarıya ulaşabilen ikinci film oldu

3049

Zirve Süper Kahramanların!

Türkiye gişe verilerine göre 27-29 Nisan hafta sonunda Box Office listesinde zirve değişikliği gerçekleşirken zirveyi Avengers: Sonsuzluk Savaşı zirveyi aldı.

2461

“Avengers” haftasonu rekor kırdı! 2 günde 250 milyon dolar!

Geçtiğimiz hafta sonu için ABD box office verileri belli oldu.

2678