Ayla, Uluslararası Asya Film Festivali’nde Açılış Filmi Oldu

Los Angeles'ta düzenlenen Uluslararası Asya Film Festivali'nin açılışına Türkiye'nin Oscar adayı "Ayla" filmi damgasını vurdu.

  • 21PAYLAŞIM
  • 3406OKUMA

Asya Film Festivali “Ayla” filmiyle başladı

25 Ekim-2 Kasım tarihleri arasında Los Angeles’ta düzenlenen Uluslararası Asya Film Festivali‘nde “Ayla“açılış filmi oldu.  2018 yılı Oscar aday adayı olan “Ayla“, Hollywood Türk Film Festivali’nin ardından Uluslararası Asya Film Festivali‘nin açılışında da seyircinin karşısına çıktı. 50 Asya ülkesinden gelen yapımcı, yönetmenin izlediği “Ayla” salonda bulunan herkese duygulu anlar yaşattı.

Filmin gösterimine Ayla filmin başta yapımcısı Mustafa Uslu olmak üzere yönetmen Can Ulgay, oyuncu İsmail Hacıoğlu, küçük Ayla’yı oynayan Kim Seol, oyuncu Sinem Uslu ve gerçek “Ayla” katıldı.

Kırgızistan’dan Azerbeycan’a, İran’a, Pakistan’dan Suriye ve Rusya’ya Asya’nın birçok ülkesinden 50’den fazla filmin katıldığı festivalde 2 Kasım gecesi Hollywood Arclight Theatre ‘da ödül kazananlar belli olacak.

Ayla, 27 Ekim’de Sinemalarda

Savaşın en acılı halini, evrensel ve zamansız bir sevgi hikayesine dönüştüren Türkiye’nin Oscar aday adayı Ayla, 27 Ekim Cuma (bugün) günü Türkiye sinemalarında gösterime girerken Seul’de aynı gün gala yapacak. Savaşın gölgesinde filizlenen koşulsuz sevgi ve bağlılık öyküsü bu kez doğup büyüdüğü topraklarda Güney Kore’de, o savaşın izlerini hala taşıyan, o acıları yaşayan insanların ülkesinde anlatılacak.

Ayla Filminin Gerçek Kahramanı Hayatını Kaybetti

"Ayla" filminin gerçek kahramanı Kore Gazisi Astsubay Süleyman Dilbirliği vefat etti.

3112

Aile Arasında Sezonun En İyi Açılışına İmza Attı

Gülse Birsel'in senaryosuna imza attığı, Demet Evgar ile Engin Günaydın'ın başrollerini paylaştığı Aile Arasında, açılışını 504 bin seyirciyle gerçekleştirdi.

3168

Ayla Filmi Almanya’da Krize Yol Açtı

Türkiye’nin Oscar aday adayı Ayla filmi, 17. Frankfurt Türk Film Festivali’nden son dakikada çekildi.

4225

Ayla Filmi Rekor Kırmaya Hazırlanıyor

Ayla Filmi, Recep İvedik 5'in elinde olan rekoru kırabilecek mi?

4001