Ayla’dan Oscar Afişi

4 Mart 2018 tarihinde düzenlenecek olan 90. Akademi Ödülleri’nde ülkemizi temsil edecek olan Ayla filminden törene özel afiş yayınlandı.

“Yabancı Dilde En İyi Film” dalındaki Oscar’ı kazanmak için yarışmaya katılacak film, Kültür ve Turizm Bakanlığı ile sinema meslek örgütleri temsilcilerinden oluşan 17 kişilik bir seçici kurulun 13 film arasından yaptığı oylama sonucunda seçildi.

1950’lerde Kore Savaşı’na katılan Türk askerlerinden biri olan Astsubay Süleyman Dilbirliği ile savaşta öldürülmüş ailesinin yanında bulduğu ve Ayla adını verdiği Koreli küçük kızın gerçek hikâyesinin anlatıldığı filmin yönetmen koltuğunda Can Ulkay oturuyor. Mustafa Uslu’nun yapımcılığını üstlendiği, müziklerine Fahir Atakoğlu’nun imza attığı, danışmanlığını Elif Dağdeviren yaptığı filmin başrollerinde ise Çetin Tekindor, İsmail Hacıoğlu, Lee Kyung-Jin bulunuyor.

Ayla Fragman

Ayla Poster

Merakla beklenen Oscar adayları belli oldu!

Uzun zamandır merakla beklenen 91. Oscar Ödülleri adayları belli oldu.

4424

Oscar’da listeler belli oldu! Nuri Bilge Ceylan’a şok!

Sinema Sanatları ve Bilimleri Akademisi 9 ayrı dalda yarı finale kalan listeleri duyururken Nuri Bilge Ceylan'ın filmi listede yer almadı

5418

Hem Oscar Hem Altın Ahududu Sahibi Oyuncular!

İki zıt ödül töreni tarafından hem en iyi hem de en kötü gösterilen oyuncuları listeledik.

5537

Kobe Bryant Oscar aldı

NBA'in efsanevi oyuncularından olan ve 2016'da jübile yapan Kobe Bryant, 90'ıncı Akademi Ödülleri (Oscar) gecesinde, "Dear Basketball" (Sevgili Basketbol) adlı yapım ile "En İyi Kısa Animasyon" ödülün

3416