Barack Obama’nın Belgeseli Vizyona Giriyor

Amerika Tarihi ve Barack Obama’nın son yılını merak edenler için merak giderici bir belgesel geliyor.

The Final Year“, Amerika’nın eski başkanı Barack Obama’nın son yılına odaklanan bu belgeselde, daha önce görülmemiş ve paylaşılmamış bilgiler yer alıyor.

the-final-year

Başkan Barack Obama’nın dış politika ekibinin son bir yıllık görev süresince sahip oldukları benzersiz bilgileri içeren belgesel, Beyaz Saray ve Dışişleri Bakanlığı’na eşi benzeri görülmemiş bir erişim şansı sunuyor. “The Final Year” ile, sürdürülen 8 yıllık iktidarın ardından, koltuğu bırakmaya hazırlanırken Obama yönetiminin iç işleyişine ilişkin pek çok detay su yüzüne çıkıyor.

obama-trump

Obama’nın yanı sıra ABD’nin eski Birleşmiş Milletler Büyükelçisi Samantha Power, ABD’nin 68. Dışişleri bakanı John Kerry ve danışman Ben Rhodes da bu politik yolculukta seyircilerin karşısına çıkıyor. Filmin yönetmen koltuğunu Greg Barker üstleniyor.

Dünya prömiyerini 8 Eylül’de Toronto Uluslararası Film Festivali’nde gerçekleştiren belgesel türü yapım, Londra Film Festivali’nde de seyircilerin karşısına çıkmıştı. Amerikan tarihine ve Obama yönetimine dair kafasında soru işaretleri olanlar için oldukça ilgi çekici olan belgesel.“The Final Year”, Amerika’da 19 Ocak 2018’de vizyona girecek. Ülkemizde ise vizyona girip girmeyeceği henüz belirsizliğini koruyor.