Beyaz Perdenin Yenileri

Bu hafta sinemalarda gösterime giren yerli ve yabancı altı filme göz atıyoruz.

  • 31PAYLAŞIM
  • 5072OKUMA

Queen of Katwe

Satranç oynamayı öğrenerek tüm dünyası değişen Uganda’lı Phiona Mutesi’nin hikayesi yeni başlangıçlar var tutkular için ilham verici. Disney’in farklı bir yapım olarak ortaya koyduğunu söyleyebileceğimiz bu mütevazi filmde son dönemin dikkat çeken oyuncusu Lupita Nyong’o, David Oyelowo ve Madina Nalwanga başrolleri üstleniyor.

Süre: 124 dakika

 

Passengers (Uzay Yolcuları)

120 yıl boyunca uyuyarak başka bir gezegene seyahat eden binlerce yolcudan sadece ikisi, olması gereken zamandan daha önce uyanırsa neler olur, Passengers bize bu hikayeyi anlatacak. Sistemin onları erken uyandırmasının sebeplerini ararken bir yandan da uzayda ilerlemekte olan gemilerinin kaderini belirlemek zorunda kalacak ikiliden Aurora’yı yıldız oyuncu Jennifer Lawrence, Jim karakterini de Chris Pratt canlandırıyor.

Süre: 117 dakika

Passengers

 

Belle and Sebastian: The Adventure Cont ( Sebastian Sevgili Dostum)

1945 yılı savaş sonrasına gidiyoruz. Küçük Sebastian, annesi Angelina’yı beklemektedir ancak Angelina’nın uçağı düşer. Kazadan kurtulan olmadığının açıklanmasına rağmen küçük kahramanımız umudunu yitirmez ve aramaya karar verir. Sebatian’ın dedesi de aynı umudu taşımaktadır ve onlara yardım etmesi için bölgeyi çok iyi bilen bir pilotu ikna eder. Sebastian ve köpeği ise atıldıkları bu macerada hayatlarını değiştirecek bir sırla karşılaşır. Fransız yapımı film aile filmi olarak bu haftanın dikkat çekeni.

Süre: 100 dakika

Belle and Sebastian: The Adventure Cont

Rauf

Küçük Rauf, görünmez bir savaşın gölgesinde 9 yaşındadır ve ustasının 20 yaşındaki kızına aşık olur. Aşık olan Rauf artık pembeyi aramaya başlayacaktır. Bu öyküde pembe huzurla uyanmak istenen sabahların ve barışın rengidir. Bir çok ödül de kazanan film, bu platonik aşkın çevresinde işleyen hikayesi ile yerli sinemanın aydınlık yüzlerinden biri olarak seyirci ile buluşuyor.

Süre: 94 dakika

Rauf

Elle (O Kadın)

Temel İçgüdü’nün yönetmeni Paul Verhoeven’ın Altın Küre’de En İyi Yabancı Film ödülüyle dönen filmi Elle bu hafta gösterime giren bir diğer başarılı yapım. Filmin başrolü Isabelle Huppert ise performansıyla Altın Küre’de En İyi Kadın Oyuncu ödülünü kazandı.

Süre: 130 dakika

Elle

Hep Yek 2

Devam filmi olan Hep Yek 2, iki kafadar Gürkan ve Altan’ın ilk filmde olduğu gibi başlarına onlarca bela açışlarını ve peşlerine ülkenin en belalı, psikopat adamları takmayı başarmalarını konu alıyor.

Süre: 96 dakika

Hep Yek 2

Jennifer Lawrence’dan Dikkat Çeken Açıklama

Hollywood'da deprem etkisi yaratan Harvey Weinstein skandalının ardından Jennifer Lawrence'dan da açıklamala geldi.

3000

Tartışılan Mother! Filminden Müthiş Poster!

Jennifer Lawrence ve Javier Bardem‘ın başrollerini paylaştığı Mother! filminden yeni poster geldi.

3808

Mother! Filminden Yeni Tanıtım

Darren Aronofsky'nin yönettiği ve başrollerinde Jennifer Lawrence ile Javier Bardem'in yer aldığı Mother! filminden yeni tanıtım geldi.

2849

Mother! Filminden Yeni Poster

Darren Aronofsky'nin yönettiği Mother! filminden yeni bir poster yayınlandı.

15148