“Çiçero”nun Çekimleri Başladı!

Erdal Beşikçioğlu başrollü yerli kahramanlık hikayesi "Çiçero"nun prodüksiyonu start verdi.

Erdal Beşikçioğlu başrollü casusluk filmi Çiçero’nun yapımına başlandı. 2. Dünya Savaşı döneminde yaşanan yerli kahramanlık öyküsünün beyaz perde uyarlaması, 5,5 milyon seyirciyi sinema salonlarına çekmeyi başaran “Ayla”nın yapımcısı Mustafa Uslu’nun yapımcılığında hayata geçiriliyor.

2. Dünya Savaşı’nın seyrini değiştiren ve Almanya’nın bozguna uğramasında etkin payı olan casus Çiçero’nun savaştaki etkisini ve savaş sonrası yaşadıklarını beyaz perdeye yansıtacak olan film, gerçek bir hikayeden beyaz perdeye uyarlanıyor. “Yüzyılın en büyük casusluk hikayesi” olarak yola çıkan “Çiçero” filmi, Almanya’nın pek işlenmeyen T4 programına da değinecek. Almanya’da pek çok çocuk down sendromu, işitme sorunları, zeka geriliği gibi gerekçelerle doğumlarından sonra öldürülmüştü. T4 ismi verilen bu katliam, beyaz perdede oldukça nadir değinilen konulardan biri olarak kalmıştı.

İlyas Bazna, 2. Dünya Savaşı sırasında Ankara’daki İngiliz Büyükelçiliği’nde uşak olarak çalışmaktadır. İçeriden birçok bilgiye ulaşabilen Bazna, Almanlar için casusluk yapmaya başlar ve kendisine “Çiçero” kod adı verilir. İlyas Bazna savaşın seyrini değiştirmesine rağmen, T4 uygulamasıyla engellilerin gaz odalarına gitmelerine ve iğneyle uyutulmalarına engel olamaz.

Yönetmen koltuğunda “Gemide”, “Laleli’de Bir Azize”, “Dar Alanda Kısa Paslaşmalar”, “Gecenin Kanatları” ile akıllara kazınan usta yönetmen Serdar Akar’ın oturduğu filmin oyuncu kadrosunda bolca yabancı oyuncu da yer alıyor. Senaryosunu Ali Can Yaraş’ın yazdığı kahramanlık filminin görüntü yönetmenliğini ise Peter Steuger üstleniyor. Filmde Beşikçioğlu’na yetenekli ve güzel oyuncu Burcu Biricik, Ertan Saban, Tamer Levent, Cem Kurtoğlu, Murat Garipağaoğlu, Altan Erkekli, Mehmet Esen, Selen Öztürk gibi isimler eşlik ediyor.

Dijital Sanatlar Yapımevi imzalı “Çiçero” 5 Ocak 2019’da beyaz perdede olacak.

Kaynak: Beyaz Perde

Çiçero oyuncu kadrosu belli oldu

Erdal Beşikçioğlu'nun başrolünde yer aldığı Çiçero filminin oyuncu kadrosu belli oldu

2174

Erdal Beşikçioğlu’nun yeni filmi Çiçero’dan fragman geldi

Serdar Akar ve Erdal Beşikçioğlu'nun yeniden bir araya geldiği casusluk filmi Çiçero'dan fragman yayınlandı

2947

Erdal Beşikçioğlu’ndan Behzat Ç. Açıklaması

Erdal Beşikçioğlu, bir ara yeniden gündeme gelen yeni Behzat Ç. dizisi hakkında açıklamada bulundu.

1974