Daha Filmine İlk Ödül Geldi

Kristal Küre için yarıştığı 52. Karlovy Vary Uluslararası Film Festivali'nden Daha filmine ilk ödül geldi.

  • 199PAYLAŞIM
  • 33303OKUMA

Yazar Hakan Günday‘ın aynı isimli romanını beyazperdeye yansıtan, Onur Saylak’ın ilk uzun metraj yönetmenlik deneyimi olan Daha, proje aşamasında Saraybosna Film Festivali Cinelink, İstanbul Film Festivali Köprüde Buluşmalar ve Antalya Film Forum’a katılmıştı. Geçtiğimiz yaz Antalya’da çekilen film, kaçak göçmenler üzerinden büyük bir insanlık dramını anlatıyor. Film ilk gösterimini yaptığı Karlovy Vary festivalinde de ilk ödülünü aldı. Sarp Sözdinler’in tasarladığı afişi ile izleyiciler tarafından En İyi Afiş Ödülü’ne layık görüldü.

 

Filmin kadrosunda Tuba Büyüküstün, Ahmet Mümtaz Taylan, Pervin Bağdat, Hayat Van Eck, Uğur Aslan, Turgut Tunçalp ve Tankut Yıldız gibi oyuncular yer alıyor. Geçtiğimiz yıl çektiği kısa filmi Orman (The Jungle) ile başarılı bir süreç geçiren Onur Saylak, Daha’nın senaryolaşma sürecinde Hakan Günday ile beraber çalıştı.

Filmin vizyon tarihi ise henüz açıklanmadı.

Vizyon Filmleri – 12 Ocak 2018

12 Ocak 2018'de gösterime girecek olan 7 filmi sizler için derledik. İşte haftanın filmleri...

3630

Onur Saylak’ın İlk Uzun Metraj Filmi Daha Vizyona Giriyor

Ünlü oyuncu Onur Saylak'ın, ilk uzun metraj yönetmenlik deneyimi Daha, kendini bir anda babasının insan kaçakçılığı suç zincirinde bulan Gaza'nın hikâyesini anlatıyor.

3035

DAHA Filmi Ödül Almaya Devam Ediyor

Ay Yapım’ın yapımcılığını, b.i.t arts’ın ortak yapımcılığını üstlendiği Onur Saylak’ın yönetmenliğini yaptığı DAHA, Türkiye prömiyerini yaptığı 24. Uluslararası Adana Film Festivali’nde ödül yağmuruna

3360

Daha’dan Fragman Geldi

Onur Saylak'ın yönetmeni olduğu Daha filminin fragmanı yayınlandı.

31756