Dünyanın Sonuyla Alakalı Komedi Filmleri

Dünyanın sonuyla alakalı 5 absürt filmi sizler için derledik.

  • 22PAYLAŞIM
  • 3532OKUMA
This-is-the-end

1. This is the End (Sonumuz Geldi)

This-is-the-end

Oyuncuların kendi isimleriyle, kurgusal bir senaryo içerisindeki halleri izlemeye değer. Filmdeki ünlü isimler yazmakla bitmez ama size bir ipucu vermek istersek mesela Rihanna. Kıyamet gününde günahkarlar ortaya çıkarken ünlü oyuncuların ne hale düştüğünü izlemek gerçekten komik.

2. Men In Black (Siyah Giyen Adamlar) Serisi

Men-In-Black

Halktan gizlenen bir hükümet bürosu… Ajan K ve onun işe aldığı ‘amatör’ Ajan J, dünyaya diğer gezegenlerden gelen misafirlerin hayatını gözleyen iki kişidir. Ellerinde hafıza silme cihazları ya da lazerli tabancalar gibi üstün teknolojiler bulunan ekibin ön plandaki iki üyesi olan ‘siyah giyen adamlar’, dünyamızı dünya dışından gelme ihtimali olan terörist saldırılara karşı koruma amacındadırlar. Kendi boylarını aşacak bir işle karşılaştıklarında ise ne yapacaklarını şaşıracaklardır. Barry Levinson’ın Will Smith ve Tommy Lee Jones gibi çok sevilen iki aktörü yanına alarak çevirdiği Men in Black, gösterildiği sene olan 1999’da fazlaca ilgi çekmişti.

3. The World’s End (Dünyanın Sonu)

The-Worlds-End

İngiliz yönetmen Edgar Wright’ın ve Simon Pegg’in kaleminden çıkan bu filmde yirmi yılın arından bir araya geldikten sonra aslında amaçları çocukluklarındaki şehre gidip bütün barları gezmek olan 5 arkadaş vardır. Ancak bir süre dünyaya uzaylı istilasının başladığını farkederler ve savaşmaya başlarlar.

4. Dogma

Dogma

Uzun yıllar önce cennetten kovulup dünyaya gönderilen iki melek katolik kilisesine girip işlediği suçlardan arınmayı planlamaktadır. Böylece Tanrı’nın buyruklarına karşı gelerek günahlarını affettirip tekrar cennete girebileceklerdir. Eğer bu plan yolunda giderse iki melek Tanrı’nın kusursuz olmadığını, cennetin bir arka kapısı olduğunu kanıtlayarak tüm insanlığı ayaklandıracaktır. Ancak bu süreçte karşılarında var güçleriyle insanlığı bu felaketten kurtarabilecek bir ekip duracaktır. Yönetmen Kevin Smith’in Chasing Amy’den sonra gelen çok tartışmalı bu filminin başrollerinde Matt Damon ve Ben Affleck bulunuyor.

5. Barbarella

Barbarella

Tarihi belirsiz bir gelecekte, kaotik bir atmosferin hakim olduğu evrendeyiz. Baştan çıkarıcı bir kadın olan Barbarella, dünyanın temsilcisi olarak atanır. Görevi ise uzaya giderek evrendeki barışı tehdit eden Doktor Duran Duran’ı bulmak ve durdurmaktır. Kahramanımız bu yolculuk sırasında türlü tehlikeler ve tuhaf ırklarla karşılaşacak, her seferinde bir şekilde başarılı olma şansını elde edecektir.