Emre Yeksan filmi Körfez, Blue TV’de!

Pek çok uluslararası festivalden ödüller alan Körfez, sinemadan sonra ilk defa sadece BluTV'de olacak.

Bir kaza, bir insanın hayatını ne kadar değiştirebilir? Emre Yeksan, yönetmen koltuğunda oturduğu ve senaryosunu Ahmet Büke ile birlikte kaleme aldığı ilk filmi Körfez‘de bu sorunun cevabını sorguluyor. 30’lu yaşlarında, yeni boşanmış Selim’in ailesinin yanına İzmir’e dönmesi genç adamın hayatında dönüm noktası olur. Körfezde gerçekleşen bir kaza, şehirdeki hayatı derinden sarsarken; Selim’i ise yıllar sonra geri döndüğü İzmir’de yeni bir dünyayı keşfe sürükler.

Emre Yeksan İmzalı Körfez, BluTV’de

Dünya prömiyerini 32. Venedik Uluslararası Film Eleştirmenleri Haftası kapsamında yapan ve Brezilya’dan Almanya’ya, İtalya’dan İspanya’ya pek çok prestijli uluslararası film festivalini dolaşan Körfez, sinemadan sonra ilk defa sadece BluTV’de sinemaseverlerle buluşacak.

24. Uluslararası Adana Film Festivali’nden Jüri Özel Ödülü’yle dönen ve son olarak 37. İstanbul Film Festivali’nde FIPRESCI (Uluslararasi Sinema Yazarlari Federasyonu) Ödülü’nü kazanan Körfez’in başrolünde, Ulaş Tuna Astepe yer alıyor. Astepe’ye, Ahmet Melih Yılmaz, Serpil Gül, Müfit Kayacan, Merve Dizdar, Damla Ardal ve Cem Zeynel Kılıçgibi isimler eşlik ediyor.

istos film’in yapımcılığını üstlendiği; Türkiye, Almanya ve Yunanistan ortak yapımı olan Körfez, çarpıcı konusu, etkileyici oyunculukları ve sarsıcı kurgusuyla pek çok film eleştirmeni tarafından 2017 yılının en iyi yerli filmleri arasında gösterildi.

(Kaynak:filmloverss)

Vizyon Filmleri – 1 Aralık 2017

1 Aralık 2017'de gösterime girecek olan 9 filmi sizler için derledik. İşte haftanın filmleri...

2958

Son Dönemlerin En İyi Yerli İnternet Dizileri

En profesyonel prodüksiyonundan en düşük bütçeli yapımlara kadar bulabileceğiniz birbirinden güzel Türk yapımı internet dizileri listemizi sizin için derledik iyi seyirler.

9965

Körfez Vizyona Girmeye Hazırlanıyor

Emre Yeksan'ın ilk uzun metraj filmi Körfez'den fragman yayınlandı.

3021

Sıfır Bir Dizisinden İlk Fragman

3. sezonu BluTV’de olacak olan Sıfır Bir dizisinin ilk fragmanı yayınlandı.

4879