En İyi Aşk Filmleri!

Aşk filmi bulmakta zorluk yaşıyorsanız kenarda köşede kalmış en iyi aşk filmlerinden derlediğimiz listemize göz atabilirsiniz.

  • 156PAYLAŞIM
  • 26163OKUMA

Aşk, insanların anlamaya ve anlatmaya en çok çaba sarf ettiği duyguların başında geliyor. Sinema sektöründe de her yıl aşkın hissettirdiklerini yansıtmaya çalışan ve aşkı konu edinen onlarca film izleyicilerin beğenisine sunuluyor.

Titanic, Eternal Sunshine of the Spotless Mind ve (500) Days of Summer gibi klasik haline geleb popüler filmlerin dışına çıkmayı planlıyor fakat iyi bir aşk filmi bulmakta zorluk yaşıyorsanız kenarda köşede kalmış en iyi aşk filmlerinden derlediğimiz listemize bir göz atabilirsiniz.

1) Aşkın En Beklenmedik Hali: Serendipity (2001)

En umulmadık zamanlarda kapıyı çalmasıyla ünlü olan aşk, sevgilinize Noel hediyesi bakarken bile karşınıza çıkabiliyor. Sara ve Jonathan’ın aynı eldivene yönelmeleri ile başlayan tanışıklıkları, tatlı tesadüflerle beraber tutkulu bir aşka doğru dönüşüyor. Film, aşka asla engel olunamayacağını ispatlamayı başarıyor.

2) Ava Giden Avlanır: Hors de Prix (2006)

Güzel bir zengin avcısı ve sıradan bir otel çalışanı arasında geçen romantik hikaye, hem hüzünlendirmeyi hem de kahkahalara boğmayı başarıyor. Film; hayatını sadece para üzerine kuran Irene ve aşkı uğruna her fedakarlığı yapan Jean’in bir yanlış anlaşma ile bir araya gelmelerini anlatıyor.

3) Zamansız Bir Aşk: About Time (2013)

Aşkın zamandan bağımsız olduğunu konu alan film, özel yetenekleri olan bir adamı ve onun sonsuz aşkını anlatıyor. Hayatındaki her an için ikinci bir şansa sahip olan bir adam, hayatındaki problemleri zamanda geriye giderek çözemeyeceğini zor da olsa öğreniyor. Dram yönü ağır basan filmi izlemeye başlamadan evvel mendillerinizi hazırlamanızı tavsiye ediyoruz.

4) Aşıklar Şehrinden Bir Film: Midnight in Paris (2011)

Kısmette aşk varsa bırakın uzak diyarları, seneler öncesinden bile geliyor. Paris’e nişanlısıyla romantik bir tatil geçirmek için gelen bir senarist, kendini aniden 1920’li yılların Paris’inde aşkın büyüsüne kapılmış bir halde buluyor. Mucizelere inanmak istiyorsanız Paris’in romantik havasıyla yoğrulan bu filme şans verebilirsiniz.

5) Aşkın Mucize Tesadüfleri: The Lake Hause (2006)

İşkolik bir doktor ve başarılı bir mimarın tuhaf bir tesadüfle bir araya gelişini anlatan film, yüzünü bile görmediğiniz bir insana bile aşık olabileceğinizi kanıtlıyor. “Küçük bir ümidin peşinden gidilir mi?” sorusunu sorgulatan filmi izlerken gözyaşlarınıza hakim olamayabilirsiniz.

6) Aşkının Peşinde: Un Long Dimanche de Fiançailles (2004)

Birinci Dünya Savaşı’na giden ve dönmeyen nişanlısını arayan Matilde’nin hikayesini anlatan film, savaş yüzünden ayrı düşen aşıkları konu ediniyor. Dönemi çok iyi analiz eden film, duygusal gerilimi yüksek bir senaryoya imza atıyor. Nişanlısının hayatta olduğuna dair tek bir ipucu bile olmayan Matilde’nin büyük aşkı içinizi acıtacak.

7) Eskilerden Bir Hikaye: Doktor Jivago (1965)

Bolşevik İhtilali sonrasında patlak veren Rus İç Savaşı’nı konu edinen dönem filmi, aynı zamanda bir şahir olan Doktor Jivago’nun karısına duyduğu destansı aşkı konu ediniyor. Aşkı uğruna çektiği acıları tüm çıplaklığıyla anlatan filmi baştan sona soluksuz izleyebilirsiniz.

Vizyon Filmleri – 3 Kasım 2017

3 Kasım 2017'de gösterime girecek olan 6 filmi sizler için derledik. İşte haftanın filmleri...

3276

Bu Gece Evde Korku Filmi İzlemek İçin 5 Neden

Cadılar Bayramı’nda evde kalıp korku filmi partisi düzenlemeye ne dersiniz?

4193

Cadılar Bayramı’na Özel Korku Film Önerileri

Ülkemizde seküler bir kutlama haline Cadılar Bayramı için bir parti planınız yoksa, 31 Ekim akşamını korku filmleri eşliğinde bir Halloween gecesine dönüştürebilirsiniz.

4050

Vizyon Filmleri – 27 Ekim 2017

27 Ekim'de gösterime girecek olan 4 filmi sizler için derledik. İşte haftanın filmleri...

10185