En İyi Sonbahar Filmleri

Mevsim sonbahar ise serinleyen akşamlarda yapılacak en güzel şey; battaniye altında kahvenizi yudumlayarak bir film izlemek...

  • 37PAYLAŞIM
  • 6083OKUMA

Dışarıda sarı yapraklar uçuşmaya başlayınca, aktivitelerden, etkinliklerden elimizi eteğimizi çekip yavaş yavaş evimizde vakit geçirmeye başlıyoruz. Hüzün; sonbaharın doğasında var ancak biraz aşk, biraz macera ve tabii ki romantizm olmadan da olmuyor. Havanın ruhuna uygun en iyi sonbahar filmlerini sizin için listeledik.

Ekim Düşü (October Sky)

Sizi Jake Gyllenhaal’ın çocukluk yıllarına götürecek olan yapımda, Homer Hickam’ın maden işçiliğinden roket mühendisliğine uzanan hikayesine şahit olacaksınız. Sputnik’in uzaya fırlatılmasından etkilenen Hickam’ın, roket bilimine kafayı takması sonucu karşımıza bir gençlik macerası çıkıyor.


IMDb Puan: 7.8

New York’ta Sonbahar (Autumn In New york)

Adını Sonbahar’dan alan bu romantik film, kadınların karşı koyamadığı Will Keane’in yıllar sonra genç bir kıza, Charlotte’a aşık olmasını konu alıyor. Birbirlerinden çok farklı beklentileri olan bu iki insan, bakalım bir araya gelmenin mutluluğunu ne kadar yaşayacaklar?


IMDb Puan: 5.5

Eve Dönüş (Garden State)

İçsel bir yolculuğa çıkmak isteyenler için harika bir film olan Garden State, Natalie Portman’ın güzel yüzü ve Zach Braff’ın sempatik bakışlarını harman halinde bize sunuyor. Bir sonraki yazı hasretle bekleyecekler için, hüzün ve umut karışımı bir senaryo ile karşınıza gelecek yapımda kullanılan müzikler de sizi sonbaharın derinlerine sürükleyecek.


IMDb Puanı: 7.5

Cennetimden Bakarken (The Lovely Bones)

Alice Sebold‘un 2002 tarihli aynı adlı romanından uyarlanan The Lovely Bones, cennet ile dünya arasında kalan küçük bir kızın intikam tutkusunu ve ailenin yaşadığı korkunç olayın etkilerinden kurtulmasını istemesi arasında bocalamasını anlatıyor.


IMDb Puan: 6.7

The Lobster

Alternatif bir gelecekte geçen filmde Yorgos Lanthimos bizi çok ilginç bir hikayeye götürüyor. Yalnız kalmış, bekar insanlar bir otele yerleştirildikten 45 gün sonra, kendileriyle eşleşen kişiyle ilişkiye başlamak zorunda kalıyorlar. İlişkilerinde başarıyı yakalayamazlarsa da kendilerinin seçtikleri bir hayvana dönüştürülüyorlar.


IMDb Puan: 7.1

Ağlayan Çayır (The Weeping Meadow)

Theo Angelopoulos üçlemesinin ilk filmi olan Ağlayan Çayır’da, 1919-1949 arasında yaşanan bir trajik hayat hikayesi anlatılıyor. Ağlayan Çayır, Eleni’nin çocukluğunda evlat edinilmesi, ilk gençlik dönemi ve aşık oluşu, anne oluşu ve sonunda herşeyini yitirip yalnız kalışının hikayesi.Bir kadının çocukluğundan başlayıp gençliğini, aşık oluşunu ve sonunda sahip olduğu herşeyi kaybedip yeniden yalnız kalışını anlatıyor.

IMDb Puan: 7.9

Mesaj (Contact)

Bir sonbahar akşamında bilim kurgu filmi izlemek isterseniz Sonbahar’ın melankolik yapısına Contact filmi iyi gelecek. Jodie Foster ve Matthew McConaughey’i bize bir arada sunan dev yapımda, uzayın derinliklerine doğru bir yolculuğa sonbahar atmosferinde çıkma fırsatınız olacak.


IMDb Puan:7.9

Aşkın (500) Günü (500 Days Of Summer)

Adı bir yaz filmini andırsa da, atmosferi itibariyle sonbahar temalı bir filmdir ki, son sahnede vurucu bir şekilde yönetmen bunu kucağımıza bırakıverir. Joseph Gordon Levitt ve Zooey Deschanel’in üstün performanslar sergilediği film, müzikleriyle de sizi damardan yakalayacak ve sonuna dek sürükleyecek. Aşk ve nefretin harman olduğu 500 Days Of Summer, en iyi sonbahar filmleri arasında.


IMDB:7.7

127 Saat (127 Hours)

Danny Boyle’nin son filmi olan 127 saat, Aron Ralston adında bir dağcının bir kanyonda sıkışmasını ve hayatta kalma mücedelesini anlatıyor. Son ana kadar dinamizmini ve heyecanını hiç kaybetmeyen film, bizlere hayattaki seçimlerle ilgili sıra dışı bir hikaye sunuyor.


IMDb Puan: 7.6

Sil Baştan (Eternal Sunshine of the Spotless Mind)

Beraber olduğu sevgilisinden oldukça şaşırtıcı bir haber alan Joel Barish, bir teknolojik deneye katılan sevgilisine ilişkilerini tamamen hafızasından silinmeden hatırlatmaya çalışıyor. Sevgilisinin kendini hatırlamadığı için küplere binen Barish, aynı prosedürü kendi üzerinde de gerçekleştirmek ister. Böylelikle yaşanılan ilişkide kızgınlığı, öfkeyi ve pişmanlığı gözler önüne seriyor.


IMDb Puan:8.3

Vizyon Filmleri – 3 Kasım 2017

3 Kasım 2017'de gösterime girecek olan 6 filmi sizler için derledik. İşte haftanın filmleri...

3290

Bu Gece Evde Korku Filmi İzlemek İçin 5 Neden

Cadılar Bayramı’nda evde kalıp korku filmi partisi düzenlemeye ne dersiniz?

4207

Cadılar Bayramı’na Özel Korku Film Önerileri

Ülkemizde seküler bir kutlama haline Cadılar Bayramı için bir parti planınız yoksa, 31 Ekim akşamını korku filmleri eşliğinde bir Halloween gecesine dönüştürebilirsiniz.

4085

Vizyon Filmleri – 27 Ekim 2017

27 Ekim'de gösterime girecek olan 4 filmi sizler için derledik. İşte haftanın filmleri...

10238