Eskişehir’den Geliyor “Porsuk”

İnternet üzerinden yayınlanan dizileri anlaşılan daha çok duyacağız. Eskişehir'den gelen "Porsuk" dizisini de merakla bekliyoruz!

  • 190PAYLAŞIM
  • 31766OKUMA

İnternet dizilerinin günümüzde TV dizilerinden çok daha etkili ve dikkat çekici olduğunu düşünüyor musunuz siz de? Özellikle son birkaç yıldır yerli yapımcılar bu konunun farkında. Daha doğrusu A’dan Z’ye yönetmenler, yazarlar, oyuncular, herkes farkında.

Blu TV üzerinden yayınlanan Masum dikkat çekici bir yapımdı ve çok beğenildi. Son zamanlarda Fi de en fazla konuşulan yapımlardan biri oldu. Onur Ünlü sadece YouTube üzerinden yayınlanan Görünen Adam dizisini hazırladı ve izleyiciyle buluşturdu. Örneklerimizin hepsi de dikkat çeken başarılı yapımlar. Adana’da çekilen Sıfır Bir dizisi de bu yıl 2. sezon finalini yaptı. Dizinin son bölümünün bu yazı hazırlanırken en son izlenme sayısı 7.922.816’e ulaşmıştı. Hakikaten muazzam bir rakam bu. Şimdi de başka bir şehirden yeni bir hikaye geliyor, “Porsuk”. Eskişehir’de Rap müzik yapmaya çalışan iki gencin hikayesine odaklanacak olan Porsuk dizisinin nasıl bir iş olacağını merak ediyoruz fazlasıyla.

 

“Eskişehir’in varoşunda hayata tutunmaya çalışan Sefa, hayatını Rap müziğe adamıştır. En yakın dostu olan ve aynı zamanda Sefa’nın müziklerini yapan Kerem ile birlikte ünlenip zengin olmayı kafaya koymuşlardır. Yaptıkları müzik yaşadıkları muhitin tarzına hayli uzak ve tuhaf kaçmaktadır. Özellikle de arabesk dinleyen ve mahallenin koruyucusu olan Sedat ağabeyleri için Rap fazlaca tuhaf bir türdür.

Sefa ve Kerem tüm bu ekonomik ve sosyal çatışmalara rağmen yılmadan eser üretmeye devam etmektedir. Fakat gösterdikleri tüm çabaya rağmen hayatları düzeleceği yerde, özellikle de kendilerini bulan belalar yüzünden daha da dibe doğru gitmektedir. Üstelik bir de Kerem’in, mahallenin en güzel kızı Nihal’e âşık olması sebebiyle, şehrin ileri zenginlerinden olan Atilla Yıldırım’ın oğlu Melih’le burun buruna gelip düşman olması işleri çıkmaza sokmuştur. Kaldı ki diğer yandan Atilla Yıldırım’ın kızı Seren’in Sefa’ya karşılıksız bir aşkla tutulması da durumu ilginç bir hale getirmektedir.

Başlarda birkaç kişinin arasında olan bu küçük mesele, işin içine köşe başı ağabeyi Sedat ve onun en yakın arkadaşı olan sivil polis Yılmaz’ın da dâhil olmasıyla eski defterler açılmış ve durum zengin fakir meselesine dönerek iyice alevlenmiştir. Atilla Bey bu kenar mahalleyi haritadan silmeyi kafasına koymuştur. Bu sebeple fakirhanede yaşayan eski sokak kültürünün temsilcisi köşe başı ağabeyleri ile yeni nesil kenar mahalle anlayışına sahip gençler birbirlerine sırtını dayayarak para babalarına ezilmemek için bir savaşın içine girer.

Varlık ve yokluk arasında ki bu akıl almaz savaşa tanık olmaya hazır mısınız?”

Dizi hakkında detaylı bilgileri ve haberleri Porsuk dizisinin resmi hesaplarını takip ederek de öğrenebilirsiniz!