Gündeme bomba gibi düştü! Morgan Freeman taciz skandalı

Usta oyuncu Morgan Freeman hakkında 8 kadın taciz iddiasında bulundu.

Hollywood’un iyi imajıyla bilinen bir ünlü ismi daha hayal kırıklığı yaşattı. Başarılı kariyeri ile öne çıkan usta oyuncu Morgan Freeman’ın hakkında 8 kadından taciz iddiası geldi. Freeman’ın verdiği cevaplar ve ismi açıklanmayan kadınların açıklamaları gündeme bomba gibi düştü.

Karmaşık taciz iddiaları silsilesini adım adım anlatacak olursak; CNN’de çıkan bir haber her şeyin başlangıcı oldu. 16 kişinin Freeman hakkında uygunsuz davranış iddiasında bulunduğunu içeren haber, bu 16 kişiden yarısının davranışa maruz kalan kadınlar, diğer kısmının ise olaya şahit olmuş erkeklerden oluştuğunu belirtti. Ardından da habere katkıda bulunan CNN muhabiri Chloe Melas da dahil olmak üzere 3 muhabir, Freeman’ın röportajlar sırasında gösterdiği uygunsuz davranışlara değindi.

Şikayetçi olan diğer 5 kadının arasında 2017 yapımı “Going in Style” filminde yapım asistanı olarak çalışan bir kadın da yer alıyor. Aylarca Freeman’ın tacizlerine maruz kaldığını belirten isimsiz kadın, “Freeman sürekli eteğimi kaldırmaya çalışıyor ve iç çamaşırı giyip giymediğimi soruyordu” diye belirtti. Freeman’ı durduran kişinin rol arkadaşı Alan Arkin olduğunu da belirtti.

Entertainment Tonight muhabiri Ashley Crossan’a iltifat edip kendisinden yaşlı erkeklerle olup olmadığını sorduğu ve 2015 yılında yazar ve aktivist Janet Mock ile röportajında muhabirin elbisesi ve bacakları hakkında yorumlar yaptığı kameralar tarafından kaydedilen ünlü oyuncu, CNN üzerinden resmi bir basın açıklamasıyla özür diledi. Basın açıklamasında “Beni tanıyan ya da benimle çalışan herkes, kasıtlı olarak birini üzecek ya da bilerek huzursuz hissettirecek biri olmadığımı bilir. Rahatsız olan veya saygısızlığa uğradığını hisseden herkesten özür dilerim – bu asla niyetim değildi.” cümlelerine yer verildi.

Hollywood’un mega yapımcısı Harvey Weistein’in birçok kadın oyuncuya karşı işlediği cinsel suçların gün ışığına çıkışıyla birlikte, tacizci pek çok erkek oyuncunun ipliği de pazara çıktı. Dustin Hoffman, Kevin Spacey gibi usta oyuncular, James Toback, Brett Ratner ve Lars von Trier gibi yönetmenler, Amerika’nın ünlü komedyeni Louis CK, “Gossip Girl”ün sevilen yıldızı Ed Westwick, Rambo ve Rocky serilerinin başrolü Sylvester Stallone gibi pek çok kişinin ismi taciz skandallarına karışmıştı.

 

I Am: Heath Ledger

2008 yılında hayatını kaybeden başarılı aktör Heath Ledger’ın belgeselinden fragman yayınlandı.

21963