Bu Hafta Zirve Kara Kule’nin

İki haftadır ilk sırada yer alan Dunkirk bu hafta zirveye veda etti. Listede bu hafta 2 yeni film yer buldu.

  • 111PAYLAŞIM
  • 18575OKUMA

Listenin bu haftaki galibi vizyondaki ilk haftasını geçiren Kara Kule oldu. Stephen King uyarlaması olan Kara Kule açılışını 19,5 milyon dolar ile yaptı. Başrollerinde Roland Deschain olarak Idris Elba’yı, evrenin dengesini değiştiren adam olarak ise usta oyuncu Matthew McConaughey’i izlediğimiz filmin bütçesi de 60 milyon dolar. Vizyonun 2. filmi ise başarılı yönetmen Christopher Nolan imzalı Dunkirk oldu. Mucize olarak görülen Dunkirk tahliyesini farklı hikayeleriyle anlatan başarılı yapım 3. haftasında zirveyi kaybederek 17,6 milyon dolar kazandı. 100 milyon dolar bütçeli film şu anda 133,5 milyon dolar kazanmış durumda. Sanal dünyanın renkli ifade ikonlarının macerasını anlatan eğlenceli animasyon Emoji Movie 2. hafta kapanışını 12,3 milyon dolar ile gerçekleştirdi. Film böylece 50 milyon dolarlık bütçesinin 49,4 milyonunu çıkartmış oldu.

Kara Kule Fragman

Listenin 4. sırasında ise bir komedi filmi yer aldı. Kadınları odağına yerleştiren komedi yapımı Girls Trip 3. hafta kapanışını 11,4 milyon dolar ile gerçekleştirdi. 19 milyon dolar bütçeli yapım şu anda 85,4 milyon dolarlık bir gişeye sahip. Listenin tam ortasına oturan yapım ise vizyonun tazelerinden. Güzel yıldız Halle Berry’nin başrolünde olduğu aksiyon filmi Anne açılışını 10,2 milyon dolar ile gerçekleştirdi. Listenin 6. filmi Marvel çizgi roman kahramanları arasında hayranların gönlüne taht kuran Örümcek Adam’ın yeni uyarlaması Örümcek-Adam: Eve Dönüş oldu. İngiliz oyuncu Tom Holland’ın başarıyla beyaz perdeye yansıttığı kahramanın yeni uyarlaması 5. haftasında 8,8 milyon dolar gişe elde etti. 175 milyon dolar bütçeli film şimdiden 294,9 milyon dolar kazandı. Listenin 7. sırasında yer alan yapım Charlize Theron’u ölüm makinesine dönüştüren Sarışın Bomba oldu. James McAvoy’un da kadrosunda yer aldığı aksiyon filmi 2. hafta kapanışını 8,2 milyon dolar ile gerçekleştirdi.

Listenin 8. filmi ise Detroit oldu. Bol yıldızlı yapım 2. haftasında 8 sıra yükselerek 7,2 milyon dolar kazandı. Listenin 9. filmi Maymunlar Cehennemi serisinin yeni halkası Maymunlar Cehennemi: Savaş oldu. Zeki maymun Sezar ile insanların lideri Colonel’in yaşayan tüm canlıların kaderi için giriştikleri mücadele 4. haftasında 6 milyon dolar kazanmayı başardı. Listenin son filmi ise sevilen animasyon serisi Çılgın Hırsız’ın 3. filmi oldu. Başarılı animasyon serisinin evli ve 3 kız babası Gru’sunu yeni ortaya çıkan ikiz kardeşiyle bir araya getiren 3. devam halkası 6. hafta kapanışını 5,2 milyon dolar ile yaptı. 80 milyon dolar bütçeli animasyon şimdiden 240,7 milyon dolar kazanmış durumda.

ABD Box Office hafta sonu açıklandı!

Geçtiğimiz hafta sonu için ABD box office verileri belli oldu. ABD'de hafta sonu seyirci rakamlarına göre derlenen box office listesinin zirvesi bu hafta yeni bir filmin olurken, listede 2 yeni film k

2226

Otel Transilvanya $44 milyonla Box Office ABD’de zirveyi kaptı!

Haftasonu ABD Box Office verilerine göre Otel Transilvanya $44 milyonla birinci sıraya yerleşti.

3556

ABD Box Office: İnanılmaz Aile zirveye yerleşti!

Geçtiğimiz hafta sonu için ABD box office verileri belli oldu. ABD'de hafta sonu seyirci rakamlarına göre derlenen box office listesinin zirvesi bu hafta süper kahramanlara emanet. Listede bu hafta 3

3553

Han Solo, açılışını $83,3 milyonla gişenin birinci sırasında gerçekleştirdi

Star Wars evreninde geçen ikinci spin-off film Han Solo: Bir Star Wars Hikayesi, vizyondaki ilk üç gününde beklentilerin altında kalarak $83,3 milyon hasılat elde etti.

2475