Haftanın Öne Çıkan Filmleri

Bu hafta vizyona giren Ben Affleck’li Live By Night, Cassey Affleck’li Manchester By the Sea, yerli yapım animasyon film Fırıldak Ailesi dikkat çeken yapımlar.

  • 24PAYLAŞIM
  • 3878OKUMA

Manchester By the Sea (Yaşamın Kıyısında)

Tek göz bir evde yalnız yaşayan Lee Chandler bir gün kalp hastası abisinin hastaneye kaldırıldığı haberini alır ve yıllardır gitmediği doğup büyüdüğü şehre doğru yola çıkar. Hastanede alacağı haber ise tüm yaşamını etkileyecektir. Filmin yönetmenliğini Kenneth Lonergan üstleniyor. Oscar ödüllerinde En İyi Film dalında adaylık alan filmin başrollerinde Casey Affleck ve Michelle Williams yer alıyor. Altın Küre’yi drama dalında En İyi Erkek oyuncu ödülüyle kazanan Casey Affleck Oscar ödüllerinde de En İyi Erkek Oyuncu adaylarından biri. Yönetmen Lonergan En İyi Yönetmen ödülüne, Michelle Williams da En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu ödülüne aday.

Live By Night (Gecenin Kanunu)

Argo ile En İyi Yönetmen Oscar’ını kazanmış bir yönetmen olarak tekrar kameranın hem karşına hem de arkasına geçen Ben Affleck, bizi 1920’li yılların Boston’ında bir suç örgütünün başındaki adamın hikayesine götürüyor. Dennis Lehan’ın aynı isimli romanından uyarlama olan filmde Ben Affleck ile birlikte Zoe Saldana ve Elle Faning yer alıyor.

Fırıldak Ailesi

Efsanevi Grafi2000 ekibi ve BKM tarafından hazırlanan animasyon filmin seslendirme kadrosunda usta aktör Bülent Kayabaş ile birlikte bir çok isim yer alıyor. Eser Yenenler, İbrahim Büyükak, Oğuzhan Koç, Tülay Bursa, Yılmaz Vural ve karakter olarak kendisini seslendiren Mahmut Tuncer kadroda yer alan isimlerden bazıları. Ailenin yaşadığı köydeki tüm kadınların bir gece kaçırılmasıyla başlayan hikaye Sabri Fırıldak ve arkadaşlarını yaratıklarla dolu bir ormana sürükler. Ama asıl düşmanları kötüler kötüsü Tarumar’dır.

Yerli komedi “Cici Babam”dan fragman geldi!

Yerli komedi filmi "Cici Babam"dan teaser videosu geldi.

2387

Solo Batman Filminde Ben Affleck’in Yerine Sürpriz Bir İsim Geliyor

Söylentilere göre Warner Bros, Ben Affleck'ten vazgeçerek başrolü Jake Gyllenhaal’a vermeyi düşünüyor.

3507

Bu Hafta Sinema Dünyasındaki Gelişmeler

Bu haftaki sinema ve dizi dünyasında olan gelişmeleri sizler için derledik.

4554

Yol Arkadaşım Filminden Harun Kolçak Şarkısı

Bedran Güzel'in yönettiği Yol Arkadaşım filminden Harun Kolçak şarkısı Vermem Seni Ellere videosu yayınlandı.

4169