Han Solo Yeni Yönetmenini Buldu

Star Wars evreninde Han Solo'nun hikayesine odaklanacak filmin yeni yönetmeni Ron Howard oldu.

Han Solo’nun gençlik yıllarına odaklanacak olan Star Wars filminin yönetmenlik koltuğunda oturan ve daha önce The Lego Movie ile karşımıza çıkan Phil Lord ve Christopher Miller ikilisinin filmin yönetmenliğinden ayrıldığı haberini geçtiğimiz günlerde almıştık. İkili ile filmin yapımcıları ve stüdyo arasında olan farklı bakış açılarından dolayı bu ayrılığın olduğu bilgisi verilmişti. Han Solo filmi ise kısa sürede yeni yönetmenini buldu. Akıl Oyunları, Cinderella Man ve Da Vinci’nin Şifresi gibi yapımların yönetmeni olan Ron Howard ile anlaşmaya varıldı.

Lucasfilm başkanı Kathleen Kennedy yaptığı açıklamada, “Ron Howard’ın henüz ismi belirlenmemiş olan Han Solo filmini yöneteceğini açıklamaktan mutluluk duyuyoruz. Harika bir senaryomuz, inanılmaz bir oyuncu ve set ekibimiz var” dedi.

Filmin başrolünde, Han Solo karakterini canlandıracak olan Alden Ehrenreich var. Başarılı aktör Woody Harrelson, Han Solo’nun akıl hocası olarak filmde yer alacak. Game of Thrones ile kariyerini tepelere çıkaran Emilia Clarke da kadroda yer alıyor.

 

Han Solo, açılışını $83,3 milyonla gişenin birinci sırasında gerçekleştirdi

Star Wars evreninde geçen ikinci spin-off film Han Solo: Bir Star Wars Hikayesi, vizyondaki ilk üç gününde beklentilerin altında kalarak $83,3 milyon hasılat elde etti.

2475

Star Wars düellosuna Owen Wilson efekti!

Owen Wilson'ın sesi ışın kılıçlarını şenlendiriyor.

2482

Han Solo: Bir Star Wars Hikayesi”nde kimler var?

Star Wars'ın yeni filmi Han Solo: Bir Star Wars Hikayesi'nde karakterlerin posterleri yayınlandı.

2954

Solo: The Han Solo Star Wars Story 25 Mayıs 2018’de Vizyonda

Star Wars'un ikonik kahramanının köklerine dönen "Solo: A Star Wars Story"den ilk fragman yayınlandı.

4043