Harry Potter’ın Düşmanı Voldemort’un da Filmi Oldu

Harry Potter'ın kötü adamı Lord Voldemort da kendi filmine kavuştu sonunda.

  • 33PAYLAŞIM
  • 5495OKUMA
Voldemort

Harry Potter serisi boyunca genç büyücünün ezeli düşmanı olan ve dünyayı büyü yapamayanlardan arındırarak sadee safkan büyücülerin egemen olduğu bir yer haline getirme idealine sahip karanlık büyücünün kökleri, hayran yapımı bir orta metraj ile seyirci karşısına çıkıyor.

Gerçek ismi Tom Riddle olan Lord Voldemort, daha küçük bir yetimken Hogwarts müdürü Albus Dumbledore tarafından keşfedilmiş ve okula kabul edilmişti. Hogwarts’ta Slytherin bölümüne kabul edilen Tom Riddle, ölümsüz olabilmek adına ruhunu 7 parçaya bölerek hortkuluklara hapsetmiş ve hortkulukları bulup tek tek yok etmek de ezeli düşmanı Harry Potter’a kalmıştı. Seri boyunca hakkında ufak ipuçları ile geçmişine dair birkaç bilgi edinebildiğimiz Lord Voldemort’un geçmişini konu edinen bir film, geçtiğimiz yıllarda internette konuşuluyordu. Bağımsız yapım şirketi Tryangle Films, 50 dakikalık filmin tamamını internet ortamında yayınlandı.

Filmin Warner Bros. ya da serinin yazarı J.K. Rowling ile herhangi bir bağı bulunmuyor ve tamamen hayran yapımı bir film.

Senaryosunu ve yönetmenliğini Gianmarie Pezzato’nun üstlendiği hayran filmi, Tom Riddle’ın asosyal ancak yetenekli bir büyücü adayından dünyanın seyrini değiştiren bir karanlık lorda dönüşümünü konu ediniyor. Film, Hogwarts kurucularından Godric Gryffindor’un varisi Gricha McLaggen üzerinden ilerliyor. Tom Riddle’ın sınıf arkadaşı olan Gricha, onun Hufflepuff’lı bir kız öğrencinin cinayetinde parmağı olduğundan şüphelenmeye başlıyor…

Patron Zirveyi Sevdi

Zirveyi Güzel ve Çirkin'den kapan Patron Bebek bu hafta da zirvede kalmayı başardı.

16874

Kong Zirveyi Güzel ve Çirkin’e Bıraktı

Kong’u zirveden alarak birinci sıraya yerleşen Güzel ve Çirkin ilk haftasında başarılı bir gişe dönemi geçirdi.

31353

Fantastik Canavarlar Nelerdir, Nerede Bulunurlar Filminden Yeni Fragman ve Poster Geldi!

Fantastik Canavarlar Nelerdir, Nerede Bulunurlar 18 Kasım’da vizyonda! JK Rowling’in 2001 yılında yayınlann fantatik yaratıkları ansiklopedisinden ilham alınarak yapılan geliştirilen ̶

3595