Harvey Weinstein’ın Taciz Olayı Büyüyor

Holywood'un son günlerde gündeminden düşmeyen olayı olan, Weinstein'ın tacizlerine, maruz kalan bir yeni isim daha eklendi

  • 16PAYLAŞIM
  • 2657OKUMA

37 yaşındaki Eva Green‘in oyuncu olan annesi Marlene Jobert, katıldığı bir radyo programında, Green’in 2010 ve 2011 yılları arasında Weinstein’ın tacizlerine maruz kaldığını açıkladı.

Jobert, Weinstein’ın Paris’te bir otelde kaldığı sırada Green’i odasına davet ederek cinsel saldırıda bulunduğunu söyledi ve ”Kızım bu canavarın pençelerinden kaçmayı başardı” ifadesini kullandı.

​Green’e dava açmasını söylediğini belirten Jobert, kızının ise kendisine “Kesinlikle olmaz, onun neler yapabileceğini bilmiyorsun” yanıtını verdiğini söyledi.

Daha önce, aralarında Angelina Jolie, Gwyneth Paltrow, Cara Delevingne, Asia Argento, Rose McGowan ve Rosanna Arguette‘nin de olduğu 30’dan fazla kadın, Weinstein’in kendilerine cinsel taciz ya da tecavüzde bulunduğunu açıklamıştı.

Akademi Üyeliği İptal Edildi

Harvey Weinstein’ın akademi üyeliği, hakkındaki cinsel taciz soruşturması nedeniyle, Oscar komitesi tarafından iptal edildi.

Weinstein hakkında geçmişi 1990’lı yıllara kadar giden cinsel taciz iddiaları ortaya atılmıştı. 65 yaşındaki Weinstein’ın, söz konusu tarihten bu yana en az 8 cinsel taciz şikayetinin yasal uzlaşmayla yargıya taşınmasının önlediği bilgisine yer verilmişti.

Bu Hafta Sinema ve Dizi Dünyasındaki Gelişmeler

Bu haftaki sinema ve dizi dünyasında olan gelişmeleri sizler için derledik.

3745

Dedikodu Kazanı: Tecavüz, Taciz, Bağış, Kovulma, Tutuklama…

Sinema gündeminin dedikodu kazanı başlasın! İşte haftanın öne çıkan dedikoduları...

3206

Tacizci Harvey Winstein Kovuldu

Hollywood’un ünlü yapımcılarından Harvey Winstein taciz olaylarının ortaya çıkması sonrası kendi şirketinden kovuldu.

2919