Hollywood’da bu kez de Dustin Hoffman’a taciz suçlaması

Hollywood yıldızlarıyla ilgili cinsel taciz suçlamarına bir yenisi daha eklendi. Kevin Spacey'nin ardından bu kez de Oscar ödüllü tecrübeli aktör Dustin Hoffman cinsel tacizle suçlandı.

  • 14PAYLAŞIM
  • 2275OKUMA

Yaklaşık 30 yıl önce film setinde genç bir stajyer kızı taciz etmekle suçlanan Hoffman iddia sahibinden özür dileyen bir açıklama yayınladı. 80 yaşındaki Hoffman, söz konusu şahısı zor durumda bırakan davranışından dolayı üzgün olduğunu söyledi.

Ünlü aktör Dustin Hoffman, 1985 yılında ‘Death of a Salesman’ (Satıcının Ölümü) adlı TV filminin çekimleri sırasında o yıllarda 17 yaşında olan prodüksiyon asistanı Anna Graham Hunter‘a cinsel tacizde bulunmakla suçlandı.

Çekimler sırasında 5 hafta boyunca günlük tutan ve Hoffman ile yaşadıklarını ve konuşmalarını ayrıntılı bir şekilde Hollywood Reporter’da yazdığı makalede yayınlayan Hunter, “Açıkça flörtözdü. Popomu elledi. Önümde seksten bahsetti. Bir sabah kahvaltıda ne istediğini öğrenmek üzere onun giyinme odasına gittiğimde bana bakıp sırıttı. Ve sonra şöyle dedi: ‘Katı bir yumurta ve rafadan bir klitoris istiyorum’. Çevresindekiler gülmekten katıldı. Ben ise hiçbir şey diyemedim. Banyoya giderek ağladım” dedi.

Hollywood Reporter’ın suçlama sonrası ulaştığı Hoffman ise yaşananlar nedeniyle özür diledi.

Hoffman “Kadınlara büyük saygım var ve onu rahatsız edecek bir duruma sokacak bir şey yapmış olabileceğimden dolayı berbat hissediyorum. Özür dilerim. Ben böyle biri değilim” diye konuştu.

ABD’li oyuncu Antony Rapp’ı henüz 14 yaşındayken taciz etmekle suçlanan Kevin Spacey ise özür açıklamasında eşcinsel olduğunu duyurmuştu. Yapım şirketi Netflix, Spacey’nin rol adlığı ‘House of Cards’ dizisini sonlandırma kararı almıştı.

Kevin Spacey, eşcinsel olduğunu açıkladı