Idris Elba’dan Notre Dame’ın Kamburu filmi geliyor

Ünlü roman Notre Dame'ın Kamburu (The Hunchback of Notre Dame) yeniden beyazperdeye uyarlanıyor

  • 9PAYLAŞIM
  • 1390OKUMA

Başarılı oyuncu ve yönetmen Idris Elba yeni bir proje ile geliyor. Elba, yeniden sinemaya uyarlanan Victor Hugo’nun ünlü romanı Notre Dame’ın Kamburu’nun (The Hunchback of Notre Dame) hem başrolünü hem de yönetmen ve yapımcılığını  üstlenecek.

Variety’de yer alan habere göre, film ismi henüz netlik kazanmadı.  Çingene Esmeralda’ya aşık olan kambur Quasimodo’nun hikayesini ele alan filmde Elba, Quasimodo karakterini canlandıracak. Filmin senaryosunu ise Michael Mitnick kaleme alıyor. Filmin yapımcı kadrosunda Fred Berger, Brian Kavanaugh-Jones, Idris Elba ve Ana Garanito yer alacak. Daha önce de çeşitli zamanlarda beyazperdeye uyarlanan romanın en ünlü versiyonu 1996 yapımı Demi Moore ve Kevin Kline’ın seslendirdiği animasyonlu klasik. Film Oscar’a ve Altın Küre’ye de aday gösterilmişti.

Notre Dame’ın Kamburu, Elba’nın ikinci yönetmenlik denemesi olacak. Daha önce Yardie filminin yönetmenliğini üstlenmiş olan Altın Küre ödüllü oyuncu, şu sıralarda popüler dizi Luther’ın çekimleri ile meşgul. Yardie ise 24 Ağustos’ta vizyonda olacak.