Jackie Filminden Yeni Fragman Geldi!

Natalie Portman’ını oynadığı J.F. Kennedy ‘nin ölümü sonrası, Amerika First Lady’sini yaşadığı olayları anlatan Jackie filmi büyük heyecanla bekleyen izleyicilerini bekliyor. Tam adı Jacqueline Kennedy Onassis olan eski Amerika First Lady’si sanata ve tarihî eserlerin korunmasına ilişkin katkıları, kişisel tarzı ve şıklığı ile Başkan Kennedy’nin suikast sonucu ölümü sonrasındaki metanetiyle tanınır. Film John F. Kennedy’nin […]

  • 15PAYLAŞIM
  • 2429OKUMA

Natalie Portman’ını oynadığı J.F. Kennedy ‘nin ölümü sonrası, Amerika First Lady’sini yaşadığı olayları anlatan Jackie filmi büyük heyecanla bekleyen izleyicilerini bekliyor.

Tam adı Jacqueline Kennedy Onassis olan eski Amerika First Lady’si sanata ve tarihî eserlerin korunmasına ilişkin katkıları, kişisel tarzı ve şıklığı ile Başkan Kennedy’nin suikast sonucu ölümü sonrasındaki metanetiyle tanınır. Film John F. Kennedy’nin Dallas’da öldürülmesi sonrası Jackie Kennedy‘nin bu trajik durumla mücadelesi etrafında dönüyor.

Filmin başrolündeki Portman’a Greta Gerwig, John Hurt ve Max Casella eşlik ediyor. Proje 2010 yılında Darren Aronofsky ve Rachel Weisz tarafından üstlenilmiş ancak ayrılmalarının ardından rafa kaldırılmıştı.Yapımcılığını Aronofsky’nin üstlendiği filmin senaryosu ise Noah Oppenheim tarafından yazıldı. Yönetmen koltuğunda Pablo Larrain yer aldığı film vizyona 2 Aralık 2016 Amerika’da vizyona girecek.