Jared Leto’nun En İyi Filmleri

Blade Runner 2049 ile yeniden karşımıza çıkan başarılı aktör Jared Leto’nun yer aldığı dikkat çekici filmleri bir araya getirdik.

  • 86PAYLAŞIM
  • 14392OKUMA

Jared Leto hakkında söylenebilecek en kapsamlı kelime sanıyoruz “yetenek”. Hakikaten de Jared Leto muazzam yetenekli bir insan. Yıllardır farklı farklı filmlerde izlediğimiz Leto aynı zamanda da Thirty Seconds To Mars adlı müzik grubunun vokali.

1971 yılında doğan Leto’nun ilk olarak oyunculuk anlamında öne çıktığı yapım 1994 yapımı olan My So-Called Life filmi. Jared Leto bu filmle beraber oyunculuk kariyerindeki adımlarını hızlandırırken aynı zamanda bizler için de harika bir oyuncuyu izleme şansını yarattı. Biz de Jared Leto’nun yer aldığı birbirinden güzel filmleri bir araya getirdik.

1 – Fight Club (Dövüş Kulübü) – (1999)

Yönetmen: David Fincher

Oyuncular: Brad Pitt, Edward Norton, Helena Bonham Carter, Jared Leto, David Andrews, Meat Loaf…

IMDB Puanı: 8,8

Fight Club Konusu

“Oregon Üniversitesinde yüksek lisansını yapan Chuck Palanhiuk‘un uzak olmayan bir gelecekte geçen ve kafası karışık genç bir erkeği konu alan romanından yola çıkılarak çekilen Fight Club’ın baş karakteri ünlü bir otomobil firmasında iyi bir işe sahiptir. Tek düze yaşamı kronik uykusuzluk sorunuyla çekilmez bir hale gelmiştir. Ailesi ve yakın bir arkadaşı olmayan Jack, doktorunun tavsiyesi üzerine kanserli hastaların terapi grubuna katılır. Bu toplantılar esnasında Marla’yla tanışır. O da genç adam gibi hasta olmadığı halde grubun toplantılarına katılmaktadır. Jack’in ve Marla’nın çabaları tüketici kültürünün anlamsızlığına karşı bir duruştur. Jack’ın jenerasyonu ölü bir jenerasyondur. Bir yolculuk sonrası evinin yanmış olduğunu gördüğünde arayabileceği tek kişinin yolculuk sırasında tanıştığı sabun satıcısı Tyler Durden olması da adeta bunun bir kanıtıdır. İçilen birkaç biranın ardından park yerinde Tyler, kahramanımızı kendine vurması için kışkırtacaktır. Aralarında başlayan bu kavga Jack’in hayatını değiştirecektir. Bir süre sonra Jack, Tyler’ın yanına taşınır. Tyler’ın liderliğinde bir dövüş kulübünün kuruluşuyla bu kulüpte sayıları elliyi aşmamak kaydıyla genç erkekler birbirleriyle dövüşmeye başlayacaklardır. Kısa sürede popüler hale gelen kulüp ve Tyler Durden hızlı bir şekilde bu ölü jenerasyonun mesihi haline gelir.”

Fight Club Fragman

Vizyon Filmleri – 3 Kasım 2017

3 Kasım 2017'de gösterime girecek olan 6 filmi sizler için derledik. İşte haftanın filmleri...

3280

Bu Gece Evde Korku Filmi İzlemek İçin 5 Neden

Cadılar Bayramı’nda evde kalıp korku filmi partisi düzenlemeye ne dersiniz?

4193

Cadılar Bayramı’na Özel Korku Film Önerileri

Ülkemizde seküler bir kutlama haline Cadılar Bayramı için bir parti planınız yoksa, 31 Ekim akşamını korku filmleri eşliğinde bir Halloween gecesine dönüştürebilirsiniz.

4050

Vizyon Filmleri – 27 Ekim 2017

27 Ekim'de gösterime girecek olan 4 filmi sizler için derledik. İşte haftanın filmleri...

10185