Joker filmi Batman ile bağlantılı olacak mı?

Todd Phillips'in yönettiği, Martin Scorsese tarafından prodüktörlüğü yapılacak olan Joker filmi büyük bir merakla bekleniyor

. Joker karakterini kimin oynayacağı da bir tartışma konusu ve şimdi hayranları daha da meraklandıran bir başka haber daha ortaya çıktı. Solo Joker filminin The Dark Knight serisiyle bağlantılı olacağı öne sürüldü. Bu da Heath Ledger‘in karakterinin köken hikâyesini Christopher Nolan filmlerinin konusuyla bağlantılı bir spin-off filmine dönüştürmüş oldu.

Şu anda DC evrenindeki tüm projeler arasında belki de en ilgi çekici olanı Joker filmi. DCEU’nun bir parçasından ziyade, yapımcı Martin Scorsese‘nin suç filmlerini çağrıştıracak olan Gotham şehrinde Joker’in geçmişine yönelecek. Joaquin Phoenix‘in rol için düşünülen isim olduğu da gelen haberler arasında.

Christopher Nolan’ın Batman Üçlemesi ile bağlantılı olacak olan filmin sinopsisi ise resmi olarak açıklandı. “Batman, Dark Knight serisinde şehri kurtarmasından tam yirmi yıl önce Gotham tehlikeli bir yerdi. Ancak, bu şehirde gerçekten tek bir kötü gün yaşandı ve normalde iyi niyetli bir adam şehirdeki herkesin en tehlikeli suçlusu haline geldi: Joker. Akademi Ödülü Adayı Todd Phillips (War Dogs) tarafından yönetilen ve Akademi Ödülü Kazanan Martin Scorsese tarafından yapımcılığı üstlenilen film Akademi Ödülü Adayı Christopher Nolan‘ın The Dark Knight filminden önceki olayları konu alacak.

Yeni Joker’den ilk fotoğraf geldi!

Belki de çizgi-roman tarihinin en popüler kötü karakteri olarak tanımlanabilecek olan Joker, 2019 yılında kendi uzun metraj filmine kavuşuyor.

1540

Jared Leto’lu Joker Filmi Geliyor!

Batman'in ikonik düşmanı Joker, Jared Leto ile solo filmine kavuşuyor.

1736

DC’nin en neşeli kahramanı Shazam’dan ilk görüntü geldi

Zachary Levi'nin hayat verdiği karakterden ilk görüntü geldi

1841

DC Sinematik Evreni’nin Yapım Aşamasındaki Filmler

DC Sinematik Evreni'nin yapım aşamasındaki 19 filmine biraz yakından bakalım isterseniz.

2457