Kobe Bryant Oscar aldı

NBA'in efsanevi oyuncularından olan ve 2016'da jübile yapan Kobe Bryant, 90'ıncı Akademi Ödülleri (Oscar) gecesinde, "Dear Basketball" (Sevgili Basketbol) adlı yapım ile "En İyi Kısa Animasyon" ödülüne layık görüldü.

  • 12PAYLAŞIM
  • 1992OKUMA

Hollywood’taki Dolby Tiyatrosu’nda düzenlenen 90’ıncı Akademi Ödülleri (Oscar) gecesinde, Bryant’ın yazdığı ve Glen Keane’in yönettiği “Dear Basketball” (Sevgili Basketbol) adlı yapım, “En İyi Kısa Animasyon” ödülüne layık görüldü.

Los Angeles Lakers efsanesi ödülünü bizzat aldı ve kısa bir teşekkür konuşması yaptı. Sözlerine bu özel ödülü mümkün kılanlara teşekkür etmek yerine spor dışındaki konulara el atan başta LeBron James gibi basketbolculara “Çenenizi kapatın, topunuzu sürün” diyen Fox Sports’tan Laura Ingraham’i hedef alarak başladı.

 

 

Kobe, Trump’ı hedef alan sözleriyle gündem olan LeBron’a ve basketbol dışı konularda ses yükseltip mesajlar veren tüm diğer meslektaşlarına şu sözlerle destek verdi:

“Bu filmin oluşumunu sağlamış olabilirim. Ama biliyorsunuz biz basketbolcuların çenesini kapatıp top sürmesi gerekiyormuş. Ben yine de bundan biraz daha fazlasını yapabildiğimiz için mutluyum.”

İŞTE KOBE’NİN OSCAR ALDIĞI KISA FİLM ANİMASYON:

 

Dışarıdan bakınca “Ha kısa animasyon listesinde Kobe’nin ismini görmüşler, basıp geçmişler” gibi gözükebilir. Ama bu görünüş sadece filmi izleyene kadar sürdürülebilecek bir şeydir. Çünkü beş dakika süren, ilk galasını Tribeca Film Festivali‘nde yapan, Kobe Bryant’ın forma emeklilik töreninde de oynatılan, müzikleri ustaların ustası John Williams tarafından bestelenmiş ve aynı zamanda dünyanın tamamı 1HB kalemle üretilmiş tek kısa filmi olma özelliğini taşıyan Dear Basketball gerçekten de nefes kesici bir iş.

Hele ki Kobe’yi tanıyor, biliyorsanız. Belirli bir nesil için bu evrensel diye düşünüyorum. Bir nesil içinde spesifik bir grup var. NBA maçlarını önce Kanal D, sonra NTV’den takip eden. Murat Murathanoğlu, Murat Kosova ve Kaan Kural üçlüsünü şu an görse ellerini öpecek. Lüzumsuz yere annesine babasına uzun kol bandı aldırmış. Reebok vitrinlerine uzun uzun bakmış. NBA Live serisine smaç yarışması modunun geldiği günü hâlâ hatırlayan. O nesil içindeki o grup Kobe’nin son saniye toplarını airball ile tamamladığı günlerden, Dear Basketball şiirine kadar tüm kariyerine şahit oldu. Şahit olurken özeldi zaten, biliyorduk. Bu kısa film ve ona verilen ödül ile birlikte özelliği de iyice tasdiklenmiş oldu.

Merakla beklenen Oscar adayları belli oldu!

Uzun zamandır merakla beklenen 91. Oscar Ödülleri adayları belli oldu.

1582

Oscar’da listeler belli oldu! Nuri Bilge Ceylan’a şok!

Sinema Sanatları ve Bilimleri Akademisi 9 ayrı dalda yarı finale kalan listeleri duyururken Nuri Bilge Ceylan'ın filmi listede yer almadı

1638

Hem Oscar Hem Altın Ahududu Sahibi Oyuncular!

İki zıt ödül töreni tarafından hem en iyi hem de en kötü gösterilen oyuncuları listeledik.

3563

2018’de Oscar alan filmler Türkiye’de kaç gişe yaptı?

Siz sinema severlerin büyük merakla beklediği 2018 Oscar Ödülleri geçtiğimiz pazar gecesi sahiplerini buldu.

2443