Kong Zirveyi Güzel ve Çirkin’e Bıraktı

Kong’u zirveden alarak birinci sıraya yerleşen Güzel ve Çirkin ilk haftasında başarılı bir gişe dönemi geçirdi.

  • 186PAYLAŞIM
  • 31245OKUMA

Özellikle Disney’in yeniden uyarlayarak sunduğu çizgi filmlerin gişe başarısı genelde çok iyi oldu. Güzel ve Çirkin de ilk haftasında ABD’de 170 milyon dolar hasılat elde etmeyi başardı. Legion dizisiyle son zamanlarda çok fazla adından söz ettiren Dan Stevens ile kariyerine Harry Potter serisi ile başlayarak ciddi bir aktris olma başarısı gösteren Emma Watson’ın başrollerini paylaştığı Cesur ve Güzel her yaştan insanlar için gerçekten keyifli bir masal uyarlaması. 160 milyon dolarlık bütçesini ilk haftada aşmayı başaran film Disney’i şimdiden çok mutlu edeceğe benziyor.

Listenin ikinci sırasında ise Warner Bros.’un Kong: Kafatası Adası bulunuyor. Geçen hafta ilk sıradan açılış yapan efsanevi Kong’un yeni hikayesi bu hafta liderliği kaptırsa da haftayı 28,8 milyon dolarlık hasılat ile geçti. Filmin başrollerinde Tom Hiddleston ve Oscar’lı Brie Larson’ın olduğunu hatırlatalım.

Üçüncü sırada ise bizim de fazlasıyla övdüğümüz Logan filmi var. Çizgi-roman dünyasının en fazla bilinen karakterlerinden Wolverine’e veda eden Hugh Jackman Logan filmiyle başarılı bir kapanış yapıyor. Haftayı 17,5 milyon dolarla kapatan film bütçesini şimdiden ikiye katlamış durumda.

Dördüncü sırayı korku/gerilim filmi olan Get Out haftayı 13,2 milyon dolar hasılatla kapattı. 4,5 milyon dolarlık bütçesine karşılık filmin toplamda geliri 133 milyon doları bulmuş durumda.

Sıralamada beşinci sırayı haftayı 6.1 milyon dolarlık hasılat ile kapatan The Shack filmi aldı.

Sıralamanın geri kalanı…

  • 6 – Lego Batman Filmi – 4,7 milyon dolar
  • 7 – The Belko Experiment – 4 milyon dolar
  • 8 – Gizli Sayılar – 1,5 milyon dolar
  • 9 – John Wick – 1,2 milyon dolar
  • 10 – Ben Ölmeden Önce – 1 milyon dolar

Wolverine karakterine yeni aday: Keanu Reeves

 Hugh Jackman'ın geçtiğimiz yıl Wolverine rolünden emekli olduğunu açıklamasının ardından yerini kimin dolduracağı X-Men hayranları tarafından oldukça çok tartışılan bir konu olmuştu.

4655

Samuel L. Jackson’dan “Captain Marvel” paylaşımı!

rie Larson başrollü Captain Marvel'dan yeni set karesi geldi. Yönetmenliğini Anna Boden ve Ryan Fleck ikilisinin üstlendiği yeni süper kahraman macerasının setinden gelen kare merak uyandırdı.

3297

Solo: The Han Solo Star Wars Story 25 Mayıs 2018’de Vizyonda

Star Wars'un ikonik kahramanının köklerine dönen "Solo: A Star Wars Story"den ilk fragman yayınlandı.

3868

Solo Batman Filminde Ben Affleck’in Yerine Sürpriz Bir İsim Geliyor

Söylentilere göre Warner Bros, Ben Affleck'ten vazgeçerek başrolü Jake Gyllenhaal’a vermeyi düşünüyor.

3507