Kubo ve Sihirli Hikayesi

Kubo ve Sihirli Telleri filmi hakkında sizlere kısa bir yazı hazırladık. Nedeni ise hala kaçıranlar varsa tekrar hatırlatalım istememiz.

Animasyon filmler son yıllarda, hatta uzunca zamandır sadece çocuklara yönelik hikayeleri ile değil, yetişkinleri de kapsayan hikayelerle, anlatımlarla karşımıza çıkıyor. Özellikle Pixar’ın Wall-E, Up gibi filmleri bu konuda örnekler arasında yer alıyor. Tabii işin içine farklı stüdyoların ve film üreticilerinin dahil olmasıyla işin rengi daha da farklılaştı.

Laika‘nın yapımcılığını üstlendiği 2016 yapımı ve stop motion tekniği ile hazırlanan, yönetmenlik koltuğunda Travis Knight’ın oturduğu ve senaryosunu üç farklı ismin, Marc Haimes, Chris Butler, Shannon Tindle’ın yazdığı Kubo ve Sihirli Telleri kesinlikle her yaştan insana çekici gelecek niteliklere sahip bir yapım. Özellikle filmin müziklerinin de çok çok iyi olduğunu belirtelim. Filmin Soundtrack albümü için ayrıca övülesi bir yazı yazılabilir. Bu güzel animasyon filmin seslendirme kadrosu ise hakikaten muazzam oyunculardan oluşuyor. Baş kahramanımız Kubo’yu Art Parkinson canlandırırken, kadroda yer alan dikkat çekici isimler ise Charlize Theron, Ralph Fiennes, Rooney Mara, Matthew McConaughey. Böyle bir kadroyu bir arada görmek bile heyecan verici değil mi. Film ayrıca 89. Akademi Ödülleri(Oscar)’nde En İyi Animasyon Filmi ve En İyi Görsel Efekt kategorilerinde aday gösterildi.

Film hakkında buradan sonra biraz, belki de fazla olabilecek seviyede Spoiler’ımız var, aman dikkat.

 

“Film Kubo’nun hikayesine götürüyor bizleri. Görsel açıdan çok güzel bir iş olduğunu anladığımız açılış sahnesiyle büyüleyen animasyon filmimizin hikayesine girdikçe daha da heyecanlanıyoruz. Gündüzleri dışarıda olabilen ancak güneş batmadan evine gitmek zorunda olan Kubo, evinden biraz uzak olan minik kasabanın sakinlerine anlattığı hikaye ile insanların gönlünü kazanmış yetenekli bir çocuk. Yeteneği ise enstrümanını çok iyi kullanması. Ancak Kubo’nun enstrümanı normal bir enstrüman değil, sihirli bir enstrüman. Kubo’nun hikayesi bir gün güneşin batışına rağmen dışarıda olmasıyla başlıyor. Kötü kalpli teyzelerinin onun peşine düşmesiyle başlayan macerada artık Kubo ailesini kurtarmak ve dünyanın gördüğü en büyük samuray savaşçısı olan babasının gizemini çözmek için Maymun ve Böcek’in yardımıyla yola çıkıyor. Kubo aynı zamanda intikam peşinde olan dedesi Ay Kralı ve kötü ikiz kız kardeş teyzelerinin de aralarında yer aldığı düşmanlarla savaşmak zorunda kalıyor.”

Utkan Şiar Canevi

Atomic Blonde Gösterime Girdi

Charlize Theron ve James McAvoy'lu Atomic Blonde bugün vizyona girdi.

30765

The Last Face Fragmanı Yayınlandı

Sean Penn’in yönettiği ve başrollerinde Charlize Theron ile Javier Bardem’in yer aldığı The Last Face filminin fragmanı yayınlandı.

25704

Atomic Blonde Türkçe Dublajlı Fragmanı

Charlize Theron ve James McAvoy'lu Atomic Blonde filminin Türkçe dublajlı fragmanını kaçırmayın!

22421

Atomic Blonde Filminden Son Fragman Yayınlandı

Universal Pictures'ın yeni yapımı Atomic Blonde filminin son fragmanı yayınlandı.

27405