Kültür ve Turizm Bakanlığı’ndan Yönetmenlere Destek!

Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü, bu yıl da film çekmek isteyenlere “Proje, Yapım ve Yapım Sonrası Desteği” kapsamında maddi destek sağlıyor. Sinema Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre, “Proje, Yapım ve Yapım Sonrası Desteği” kapsamında, uzun metraj kurgu film yapım, kısa film yapım, animasyon film yapım, belgesel film yapım, senaryo ve diyalog yazım, araştırma-geliştirme, […]

  • 17PAYLAŞIM
  • 2853OKUMA

Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü, bu yıl da film çekmek isteyenlere “Proje, Yapım ve Yapım Sonrası Desteği” kapsamında maddi destek sağlıyor.

Sinema Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre, “Proje, Yapım ve Yapım Sonrası Desteği” kapsamında, uzun metraj kurgu film yapım, kısa film yapım, animasyon film yapım, belgesel film yapım, senaryo ve diyalog yazım, araştırma-geliştirme, ilk filmini gerçekleştirecek yönetmen ve yapım sonrası türlerinin başvuruları 7 Kasım 2016 Pazartesi günü mesai bitimine kadar yapılabilir. Başvurular daha sonra Sinema Destekleme Kurulu gündemine alınacak. Bu tarihten sonra yapılacak olan tüm başvurular ise bir sonraki kurul gündemine alınacak.

Belgesel film yapım, animasyon film yapım, kısa film yapım, senaryo ve diyalog yazım ve araştırma-geliştirme türlerinde destek alan projelerin aynı yıl içerisinde teslim edilmesi gerekmektedir.

Sinema Genel Müdürlüğü 2005 yılından beri 379 uzun metraj filme 108.834.646 TL destek verdi. 2015 yılında gösterime giren 139 yerli filmin 31’i Bakanlık tarafından desteklenmiş filmlerdi.

Ayrıntılı bilgi için: https://www.sinema.gov.tr/TR,143929/basvurular.html

Vizyona giren filmler! (25 Mayıs 2018)

Han Solo: Bir Star Wars Hikayesi, Türkiye'nin ilk uçak tasarımcısı ve üreticisi ulan Vecihi'nin hayatını anlatan Hürkuş ve bu filmlerle birlikte toplam 9 film bu hafta izleyiciyle buluştu. İşte haftan

3049

Arabistan’da 35 yıllık yasak kalkıyor! Sinema halka açıldı

Suudi Arabistan’da 35 yıllık yasaktan sonra halka açık sinemada yayınlanacak ilk film Marvel'dan geliyor.

2548

Korsanlar Tanıtımlara Devam Ediyor

Karayip Korsanları: Salazar'ın İntikamı filminden yeni TV tanıtımı yayınlandı.

5513

Dunkirk’ten Kısa Tanıtım

Christopher Nolan'ın yönetmen koltuğunda yer aldığı Dunkirk filminin kısa tanıtım videosu yayınlandı.

15526