Leonardo DiCaprio ve Steven Spielberg yeniden bir arada!

Oscar ödüllü usta oyuncu Leonardo DiCaprio ve sinema tarihinin başarılı bilim kurgularına imza atmış olan Steven Spielberg 16 yıl aradan sonra yeniden ortak bir projede yer alacak. 

“Sıkıysa Yakala”nın yıldızlı ekibi yeniden bir araya geliyor.  İkili, Amerikalı general ve 18. Amerika Birleşik Devletleri başkanı Ulysses S. Grant’ın biyografisinde birlikte çalışacak. Grant,  Amerikan İç Savaşı’nda kuzeyli Birlik tarafının başkomutanlığını üstlenerek uluslararası alanda ün kazanmmıştı. DiCaprio Ron Chernow imzalı biyografik kitabın haklarını satın almış ve beyaz perdeye uyarlaması için David James Kelly ile anlaşmıştı.

Grant’in hikayesi biyofik uyarlama için kesinlikle zengin bir kaynak ve Spielberg’in “Lincoln” ile başarı kazandığı topraklara dönmesinin müjdesini veren bir proje.

Başarısızlıkla sonuçlanan işlerinin ve sarhoşluk suçlamaları sebebiyle ordudan istifasının ardından şansını yitiren Grant, Abraham Lincoln’ün en güvenilen generali olarak ikinci bir şans yakalamıştı. Shiloh ve Vicksburg Campaign savaşlarını kazanarak efsanevi Güney Konfedere generali Robert E. Lee’yi yenmişti. Askeri dehası onu Beyaz Saray’a kadar ulaştırırken, yönetimin liderlerini içeren skandallar olsa bile Ku Klux Klan’ı ezmek için çalışmıştı. Bu çalışmaları onu siyahi Amerikalılar için bir kahraman yaptı.

Projeye dair henüz başka detaylar açıklanmadı.

Once Upon A Time In Hollywood’dan ilk fotoğraf Dicaprio’dan geldi

Leonardo Dicaprio, Charles Manson cinayetini anlatacak olan Once Upon A Time In Hollywood filminden ilk kareyi kendi sosyal medya hesabından paylaştı.

3399

The Post Vizyona Girmeye Hazırlanıyor

Steven Spielberg'in yönettiği dram türündeki The Post filminden ilk fragman yayınlandı.

3406

Leonardo DiCaprio İle Martin Scorsese’den Bir Proje Daha

Martin Scorsese ve Leonardo DiCaprio, eski Amerika başkanlarından Teddy Roosevelt biyografisi için yeniden beraber çalışacak.

2842

Spielberg Belgeseli Geliyor

Unutulmaz yapımların yönetmeni Steven Spielberg'ün uzun metrajlı belgeselinden fragman yayınlandı.

2734