Merakla beklenen “Colette”den fragman geldi

Keira Knightley başrollü biyografik edebiyat dramı "Colette"ten yeni fragman var.

Keira Knightley başrollü Colette filminden yeni fragman var. Belçika Kraliyet Akademisi’ne ve Fransız Goncourt Akademisi’ne üye seçilmiş, hatta Napoleon Bonaparte tarafından ihdas edilen ve Fransa’nın en eski ve saygın nişanı olan Legion d’Honneur nişanına layık görülen kadın yazar Sidonie-Gabrielle Colette’in hikayesi bu kez beyaz perdede hayat buluyor.

2 Oscar adaylığı bulunan başarılı oyuncu Keira Knightley’nin başrolünü üstlendiği filmde Dominic West, Eleanor Tomlinson ve Fiona Shaw da yer alıyor. “Still Alice” ile hatırlanan Wash Westmoreland’in üstlendiği biyografik film, “Gigi”, “Cicim”, “Dişi Kedi”, “Duygusal Sürgün” gibi kitaplarıyla yaşadığı toplumun sınırlarının ötesinde olduğunu kanıtlayan yazarın hayat hikayesini anlatıyor.

Karizmatik Parisli yazar Henry Gauthier-Villars ile evlendikten sonra Sidonie-Gabrielle Colette, Fransa’nın kırsal kesimlerindeki hayatını, yaratıcı yeteneklerinin kıvılcımlandığı Paris şehrine taşınmak için terk eder. Willy mahlasıyla tanınan kocası, kendi isminde yayınlanacak bir romanın gizli yazarı olarak Colette’i kullanmaya başlar. Çalışmaları büyük başarılar elde ettiğinde, Colette, kocasının ona dayattığı edebi ve mecazi sınırlardan kurtulmaya çalışmaya başlar. Artık kendi adına yazmanın ve yazdıklarını sahiplenerek topluma meydan okumanın zamanı gelmiştir…

Sundance Film Festivali’nde yaptığı prömiyerin ardından potansiyel Oscar adayı olarak görülen “Colette”in yerli vizyon tarihi henüz belirsizliğini koruyor.