Morgan Freeman ekrana geri dönüyor

Taciz iddialarının odağındaki Morgan Freeman televizyona dönüyor

Bir süre önce taciz iddialarıyla gündeme gelen Morgan Freeman, soruşturma sürecinin tamamlanmasıyla birlikte NatGeo ekranlarına geri dönüyor.

Sene başında başlayan soruşturma, Freeman’ın önceki yıllarda birlikte çalıştığı farklı isimlerin suçlamalarıyla birlikte başlamıştı. Bazı çalışma arkadaşlarının Freeman’ın uygunsuz tavırlarıyla karşılaştığını belirtmesi üzerine Freeman özür dilemiş; gelişmeler ünlü aktörün NatGeo’daki belgeselinin yarıda kalmasına neden olmuştu. İddialar üzerine başlayan soruşturma nihayet sonuçlandı ve NatGeo tarafından yapılan açıklamada ‘endişe edici bir durumun’ olmadığı belirtildi.

NatGeo, ünlü aktörün The Story of God’ın üçüncü sezonu için geri döneceğini şu sözlerle duyurdu:

 “O an birlikte yürüttüğümüz işle ilgisi olmayan bu suçlamaları duyduğumuzda önlem olarak yeni sezon prodüksiyonunu durdurduk. Amaç Fox’un bağımsız bir araştırmacı tarafından yürüttüğü bu soruşturmanın eksiksiz bir şekilde tamamlanmasıydı. Soruşturmanın sonucunda ise Freeman ile çalışmamızda endişe verici bir durumun olmadığı ortaya çıktı. Şimdi de The Story of God’ın üçüncü sezon prodüksiyonuna devam etme kararı aldık.”

Ülkemizde Morgan Freeman ile İnancın Hikayesi adıyla yayınlanan belgesel, 2016’da Emmy ödülüne aday gösterilmişti.

Kaynak:BeyazPerde