Nisan ayı vizyon takviminden 5 yabancı film önerisi

Ödül sezonu geride kalmasıyla sezona aldıkları ödüllerle damga vuran yabancı filmlerin vizyondaki yerini blockbusterlar almaya başladı

Sessiz Bir Yer (A Quiet Place)

Nisan ayı vizyon takviminden 5 yabancı film önerisi

SXSW Festivali’nde prömiyerini gerçekleştiren ve hem eleştirmenlerden hem de seyirciden övgü toplamayı başaran Sessiz Bir Yer‘in başrollerinde, filmin yönetmenliğini de üstlenen John Krasinski ile ünlü oyuncu Emily Blunt yer alıyor. Sese ekstra duyarlı birtakım yaratıklar tarafından avlanmamak adına kendilerine olabildiğince sessiz ve izole bir hayat tasarlayan bir ailenin mücadelesini anlatan Sessiz Bir Yer, bilhassa gerilim türü hayranları için ayın ilgi çekebilecek yapımı.

Taş Devri Firarda (Early Man)

Nisan ayı vizyon takviminden 5 yabancı film önerisi

Toplamda 4 Oscar ödüllü bulunan ve stop-motion animasyonun usta sinemacılarından biri olan Nick Park‘ın yönettiği Taş Devri Firarda, yaşadıkları vadi Bronz Çağı’na girmiş olan bir şehri yöneten Lord Nooth tarafından ele geçirilen Taş Devri kabilesinin ve kabilesini kurtarmaya çalışan Dug‘ın hikâyesini anlatıyor.

20 Nisan 2018

Köpek Adası (Isle of Dogs)

Nisan ayı vizyon takviminden 5 yabancı film önerisi

Nisan ayının bir diğer önemli stop-motion animasyonu ise Wes Anderson‘ın merakla yeni filmi Köpek Adası (Isle of Dogs). Anderson’ın Fantastic Mr. Fox‘tan sonra yeniden stop-motion animasyona yolunun düştüğü film, Japonya’da otoriter yönetici Kobayashi’nin emriyle köpeklerin çöp yığınlarından oluşan bir adaya gönderilmesi sonrası, köpek dostu Spots’ı aramaya koyulan Atari Kobayashi’nin hikâyesini konu ediniyor. Film Türkiye’deki prömiyerini İstanbul Film Festivali’nde gerçekleştirecek.

27 Nisan 2018)

Yıldızlar Asla Ölmez (Film Stars Don’t Die in Liverpool)

Nisan ayı vizyon takviminden 5 yabancı film önerisi

4 kez Oscar adayı Annette Bening ile BAFTA ödüllü Jamie Bell‘in övgü alan performanslarıyla geçtiğimiz yıl adından söz ettiren Yıldızlar Asla Ölmez (Film Stars Don’t Die in Liverpool), efsanevi Hollywood yıldızı Gloria Grahame’ın oyuncu Peter Turner’la yaşadığı dokunaklı ve fırtınalı aşkın gerçek hikâyesine odaklanıyor.

Avengers: Sonsuzluk Savaşı (Avengers: Infinity War)

Nisan ayı vizyon takviminden 5 yabancı film önerisi

Yönetmenliğini, Captain America‘dan tanıdığımız Anthony Russove Joe Russo‘nun (Russo Kardeşler) üstlendiği Avengers: Infinity War, tüm Marvel Sinematik Evreni’nin bir araya gelerek korkunç titan Thanos’a karşı verdiği savaşı konu ediniyor. MCU içerisindeki neredeyse bütün yıldızların yer alacağı filmin, sevilen bazı kahramanların evren içerisindeki sonu olacağı söyleniyor.

(Kaynak: boxofficeturkiye)

“Baba Nerdesin Kayboldum”dan 2. fragman geldi

"Baba Nerdesin Kayboldum"dan 2. fragman yayınlandı.

1250

2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık Günü’ne özel 7 Netflix önerisi

Netflix’in 2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık Günü için özel olarak seçtiği yapımlar için sizleri şöyle alalım.

8292

Nisan’da vizyona giren filmler

Nisan ayında 21 yerli film seyirciyle buluşuyor.

2303

Netflix Nisan ayı programı

Netflix’te bu ay da neşenize neşe katacak pek çok dizi, film ve belgesel var. Son ayların en çok ses getiren dizilerinden La Casa De Papel'in 2. kısmı 4 Nisan’da yayında!

3070