“Ölüm Günün Kutlu Olsun 2” Geliyor!

Gişede hatırı sayılır başarı elde eden "Ölüm Günün Kutlu Olsun"un devam halkası geliyor.

Ölüm Günün Kutlu Olsun’un devam halkası için çalışmalar başladı. 4.8 milyon dolarlık bütçesine karşılık dünya çapında 123 milyon dolar kazanarak Blumhouse ve Universal Pictures’ın yüzünü güldüren korku filmi “Ölüm Günün Kutlu Olsun”, devam halkasıyla da seyircilerini soluksuz bırakmayı hedefliyor.

Başrollerini bir kez daha ilk filmin başrolleri Jessica Rothe ve Israel Broussard’ın üstleneceği film, ilk filmde yer alan zaman döngüsüne dair soru işaretlerini giderecek ve ilk filmin bittiği yerden devam edecek.

“Paranormal Activity: İşaretliler” ve “Scout’s Guide To The Zombie Apocalypse” filmleri ile korku türüne aşinalığını kanıtlamış olan yönetmen Christopher Landon’ın yönetmen koltuğuna oturduğu ilk filmin ardından devam halkasında da yönetmen değişmeyecek.

Devam halkasında yeni yüzler de seyirci karşısına çıkacak. Boş zamanlarında kodlamayı seven bir bilim meraklısı olan Samar Ghosh rolünde Suraj Sharma, Samar’ın suç ortağı olan kedi bakışlı bilim meraklısı Dre Morgan rolünde ise Sarah Yarkin boy gösterecek.

İlk film, üniversite öğrencisi olan Tree’nin cinayete kurban gittiği günü tekrar tekrar yaşamasını konu ediniyordu. Sonsuz bir döngü içinde aynı günü yaşayan genç kadın katilinin kim olduğunu bulmaya çalışıyordu. Happy Death Day 2’nun prodüksiyonunun 10 Mayıs’ta başlaması planlanıyor.