Ölüm Günün Kutlu Olsun ABD Zirvesinde

Geçtiğimiz Cuma günü vizyona giren korku filmi Ölüm Günün Kutlu Olsun (Happy Death Day), ABD'de beklentileri aşarak üç günde elde ettiği 26,5 milyonla gişenin zirvesine yerleşti.

  • 17PAYLAŞIM
  • 2814OKUMA

Bu yıl içerisinde Parçalanmış (Split) ve Kapan (Get Out) gibi iki korku hitinin yapımcılığını yapan Universal ve Blumhouse ortaklığı, Ölüm Günün Kutlu Olsun ile gişede yeni bir zafer elde etti. İlk hafta sonunda 26,5 milyon dolar hasılat elde eden film, Box Office ABD‘nin zirvesine yerleşti. Prodüksiyon maliyeti yalnızca 4,8 milyon olan Ölüm Günün Kutlu Olsun, ABD’de bu performansıyla toplamda 70 milyon doları geçebilir.

Ölüm Günün Kutlu Olsun Fragman

 

Bir önceki hafta sonunun gişe lideri olan ve bir hayli övgü de alan  Blade Runner 2049, vizyondaki ikinci hafta sonunda 15,1 milyonla gişenin ikinci sırasında yer aldı. Film 10 günde dünya genelinde 158,5 milyon dolar hasılata ulaştı.

Jackie Chan ve Pierce Brosnan‘ın başrollerinde yer aldığı The Foreigner, başarılı sayılabilecek bir performansla açılışını listenin üçüncü sırasında gerçekleştirdi. Vizyondaki altıncı hafta sonunu geride bırakan O (It) 6,05 milyonla Box Office ABD‘nin dördüncü sırasında yer alırken, Idris Elba ve Kate Winslet‘ın yer aldığı Aramızdaki Sözler (The Mountain Between Us) 5,65 milyon dolar ile hafta sonunu beşinci sırada kapattı.

Ölüm Günün Kutlu Olsun

Yeni nesil korku ve gerilim filmlerinden olan Ölüm Günün Kutlu Olsun 13 Ekim'de vizyondaki yerini alıyor.

2881