Outlander’dan sevindiren haber

Sam Heughan(Jamie Fraser) ve Caitriona Balfe (Claire Fraser)'nin başrollerinde yer aldığı sevilen dizi Outlander dördüncü sezon çekimleri sürerken beşinci ve altıncı sezon onayını aldı

 Dördüncü sezonu Kasım ayında başlayacak olan Outlander’dan sevenlerine güzel haber geldi. 2 sezonuna daha onay verilen Starz’ın İskoçya’da çekilen dizisinin beşinci ve altıncı sezonu 12 bölümden oluşacak. Kanal müdürü Chris Albrecht, Jamie ve Claire’in beş ve altıncı sezonda da yeni maceralara, zorluklara devam edeceğini ve yeni düşmanlarla karşılaşacağını söyledi.

Dizi, Diana Gabaldon’ın Outlander isimli kitap serisine dayanıyor. 13 bölüm olacak olan dördüncü sezon, serinin Drums of Autumn kitabından uyarlanıyor. Beşinci sezon The Fiery Cross ve altıncı sezonda A Breath of Snow and Ashes kitaplarından uyarlanacak.

20. yüzyılda yaşayan hemşire Claire Randall esrarengiz bir şekilde 18. yüzyıla gider. Kendi zamanı olan 1945’li yıllarda zaten evli olan Claire, gittiği 1743 yılında da bir İskoç olan Jamie Fraser ile evlenmek zorunda kalır. Bilim kurgu, tarih ve romantizmin bir arada olduğu dizinin yeni sezonlarının 2019 ve 2020 yılında gelmesi bekleniyor.