Oyuncaklarınıza İyi Bakın

Animasyon filmleri tarihini değiştiren Toy Story filmini yeniden hatırlıyoruz. Hala izlemeyen var mı?

Pixar’ın sanıyoruz tarihinin değiştiği film Toy Story. Daha doğrusu Pixar’ı bugünlere getiren hikayeye sahip olan film. Oyuncak Hikayesi’nin bir çocuk için anlamı gerçekten çok değerli. Hepimiz izledikten sonra yıllarca oyuncakların bizler uyuduktan sonra ya da evden çıktığımızda kendi aralarında iletişim kurduklarını, yaşadıklarını sandık. En azından bir kısmımız sanmıştır! Şahane hikayesi, animasyon olarak kusursuz efektleri gerçekten Toy Story filmini kült bir film haline getiriyor.

Filmin karakterleri ise başlı başına efsane oldu hatırlarsanız. Zaten günümüzde de hala oyuncaklarını görüyoruz. Şerif Woody’i, uzay adamı Buzz’ı, Mr. Patato Head‘i, Slinky Dog‘u, Rex‘i unutmak mümkün değil. Ayaklarının altında Andy yazan bu oyuncakların hikayesi aynı zamanda arkadaşlık ve saygının ne kadar önemli olduğunu bizlere gösteriyor. Ve hala açıp izlediğimizde sıkılmadan filmin sonunu görebiliyoruz. Bu gerçekten bir film için başarı. Orjinal senaryosu ve yardımcı rollerdeki oyuncakların harika uyumu filmin kalitesini arttırıyor. Sanki bütün oyuncuların en iyi performanslarını sergilediği bir film gibi ki öyle de zaten.

Türkiye’de de başarılı bir seslendirmeye sahip olan filmin bir diğer muazzam yanı da bu. Orijinal versiyonunda Tom Hanks ve Tim Allen tarafından seslendirilen filmin Türkçe dublajında ise Mehmet Ali Erbil ve Haluk Bilginer eşsiz bir iş çıkartıyor.

Yönetmenlik koltuğunda John Lasseter’in oturduğu 1995 yapımı bu Pixar animasyonunu hala izlemediyseniz kesinlikle bir şans verin. Bir buçuk saatin nasıl geçtiğini anlamayacaksınız bile!

Utkan Şiar Canevi

Tom Hanks’in en iyi 10 filmi

Ünlü aktör Tom Hanks'in en iyi 10 filmini sizler için derledik.

3504

2 Oscar’lı Tom Hanks “Bios”un vizyon tarihini aldı

Tom Hanks’in başrolünü üstlendiği bilim kurgu filmi “Bios” vizyon tarihine kavuşurken, Hanks’in bu filmde dünyada kalan son adamı canlandıracağı öğrenildi.

2660

Haluk Bilginer’in Forget About Nick’inden Türkçe fragman

Oyuncu kadrosunda Haluk Bilginer'in de yer aldığı, Margarethe von Trotta'nın yönetmenliğini üstlendiği Eski Kocam(ız) (Forget About Nick) filminden Türkçe altyazılı fragman yayınlandı

3871

Coco’dan Yepyeni Klip Yayınlandı

Pixer'in animasyon filmi "Coco" 19 0cak 2018'de vizyona giriyor.

3402