Power Rangers: Klişelerle Boğma Bizi

Merakla beklenen Power Rangers filminden ikinci fragman geçtiğimiz hafta yayınlanmıştı. Biz de bir değerlendirelim istedik.

İlk olarak dizi formatında 1993 yılında seyirci ile buluşan Power Rangers tekrar eski popüler günlerine dönmenin peşinde. Bunu son zamanların en etkili yolu beyaz perde ile yapmaya çalışacaklar. Yeni nesil için dikkat çekici bir film olabilir Power Rangers, çünkü içinde renkli kıyafetler giyen, arkadaşlık ruhuyla zorlu düşmanlara karşı hep beraber savaş veren bir ekip var. Bu yönleriyle film gişede beklediği başarıyı elde edebilir. Ancak bazı yönlerden duvara da çarpabilir. Tabii bunu bir sinema filmi olarak söylüyoruz. Şöyle düşünün, Transformers filmleri genel olarak bir çok insanı mutlu etmiyor ama şuan 5.filmi geliyor. E gişede iyiysen problem yok!

 

Power Rangers fragmanında da biraz klişe ağırlıklı bir işle karşılaşacağımızı seziyoruz. Yani seçilen şarkının tarzı bile sanki bağırıyor “Benzer hikayelerden hiç farkımız yok” diye. Filmi izlemeden ön yargı oluşturmak değil amacımız, istiyoruzki bazı yönleriyle artık sinemanın bu tarafında da özgün işler görelim. Bu arada filmin kötüsü olarak fragmanda gördüğümüz Rita Repulsa karakteri bize Marvel’ın sinema evreninin Loki’sini andırdı, benzemiyor mu? Fragmanın son bölümündeki savaş sahneleri ise filmin yıkım gücünün yüksek olacağının kanıtı.

Rita Repulsa (Elizabeth Banks) – Loki (Tom Hiddleston)

24 Mart’ta gösterime girecek olan Power Rangers filmi umuyoruz mantıklı kurgulanmış, fark yaratan bir iş olarak gelir ve sinemadan mutlu ayrılırız, bakalım!

Power Rangers Trendi’nin Zaferi!

"Filmin tek güzel tarafı, yer yer robot sarkazmı yaşatan üslubuyla yeni Alpha 5 (Bill Hader) ve Zordon’un diyalogları olduğunu söyleyebiliriz." Power Rangers’ın yeni filmi ne kadar iyi?

3668

Zirvede Bol Aksiyon Var

Hızlı ve Öfkeli 8 açılış haftasında Patron Bebek filmini geçerek gişede zirveye yerleşti.

17598

Güzel ve Çirkin Zirvede Tek Başına

İlk vizyon haftasında gişede zirveyi ele geçiren Güzel ve Çirkin ikinci haftasında da gişenin lideri.

24612

Power Rangers Bugün Vizyonda

Power Rangers’ın merakla beklenen yeni nesil uyarlaması bugün gösterime girdi.

13328