Snowden’dan Yepyeni Bir Klip Daha Geldi!

Amerika’nın gizli dinleme faaliyetlerini ortaya çıkaran ve 2013’ten beri sığınma hakkı aldığı Rusya’da yaşayan eski Ulusal Güvenlik Kurumu (NSA) analisti Edward Snowden’ın hayatını ve “vatan haini” ilan edilme sürecini anlatan “Snowden” filminden bir klip daha yayınlandı. Yönetmenliğini ve senaristliğini Büyük İskender, Katil Doğanlar gibi başarılı filmlerin iki Oscar ödüllü yönetmeni Oliver Stone’un üstlendiği, başrollerini Joseph […]

  • 15PAYLAŞIM
  • 2517OKUMA

Amerika’nın gizli dinleme faaliyetlerini ortaya çıkaran ve 2013’ten beri sığınma hakkı aldığı Rusya’da yaşayan eski Ulusal Güvenlik Kurumu (NSA) analisti Edward Snowden’ın hayatını ve “vatan haini” ilan edilme sürecini anlatan “Snowden” filminden bir klip daha yayınlandı.

Yönetmenliğini ve senaristliğini Büyük İskender, Katil Doğanlar gibi başarılı filmlerin iki Oscar ödüllü yönetmeni Oliver Stone’un üstlendiği, başrollerini Joseph Gordon-Levitt, Shailene Woodley, Melissa Leo, Nicolas Cage’in paylaştığı Snowden’den yeni bir klip daha görücüye çıktı. Yeni klipte Edward Snowden NSA tarafından yetenek testine tabi tutuluyor.
Snowden,”The Snowden Files: The Inside Story of the World’s Most Wanted Man” ve “Time of the Octopus” adlı iki kitaptan beyazperdeye uyarlandı.
Merakla beklenen film, Kieran Fitzgerald tarafından senaryolaştırıldı. Eski örgüt çalışanının hikayesini 2014 tarihli belgesel Citizenfour’da da izleme şansı yakalamıştık.