Star Wars Evrenine Dair Bir Belgesel: The Director and the Jedi

Rian Johnson’un Star Wars evrenine yakından bir bakış, “The Director and the Jedi” SXSW Festivali’nde seyirci ile buluştu.

Pek çok gişe filminin aksine Star Wars evreninin günümüzdeki prodüksiyonu oldukça ketum. Filmin yapım dünyasına ilişkin hikayeler, karakterlerin arka planları ve Johnson’ın önemli kararları film vizyona girene kadar sır gibi saklandı ve herşey beyaz perdede açığa çıktı.  Filmin beyaz perdedeki başarısının ardından Star Wars serisinin son prodüksiyonunun arkasındaki isim Kathleen Kennedy, fanlar için bilinmeyen detayları anlatan bir belgeseli bizlerle paylaşmayı ihmal etmiyor.

Star Wars: The Force Awakens ve Rogue One: A Star Wars Story filmlerinin home-video versiyonlarında yer alan bonuslarda, filmin perde arkasını ve özel röportajları görme şansı yakalamıştık. Son film Star Wars: The Last Jedi için ise çok daha heyecanlı bir bonus yaratılmış. The Director and the Jedi belgeseli yönetmen ve yazar Rian Johnson’un yarattığı Star Wars evrenine çok daha yakından bir bakış atmamıza olanak sağlıyor.  Anthony Wonke’nin yönetmenliğini yaptığı The Director and the Jedi 95dk’lık bu belgesel prodüksiyon öncesinden başlayarak çekim aşamalarını kapsıyor.

Kostüm, set tasarımı gibi bütün yaratıcı süreçleri ve karakterle yapılan röportajlarla dolu olan belgesel aynı zamanda kaybettiğimiz Carrie Fisher için de özel bir bölüm içeriyor.

Özellikle Rian Johnson’un bakış açısından bu kült evrenin nasıl yorumlandığını izleyebileceğimiz belgesel 27 Haziran’da piyasa sürülecek olan Star Wars: The Last Jedi’ın Blu-ray versiyonunda yer alacak.

Kaynak: filmhafizası

 

Bu Hafta Sinema ve Dizi Dünyasındaki Gelişmeler

Her hafta olduğu gibi bu hafta da sinema ve dizi dünyasında olan gelişmeleri sizler için derledik.

4795

Star Wars: Son Jedi 13 Aralık 2018’de Vizyonda

13 Aralık'ta vizyona girecek olan Star Wars: Last Jedi'dan gelen yeni posterler ile tarafını belirlemeye hazır mısın?

3647

Star Wars: The Last Jedi Filminden Sahneler

15 Aralık 2017'de vizyona girecek Star Wars: The Last Jedi filmindeki karakterleri ve set arkası fotoğraflarını sizin için derledik.

33733

Star Wars: Son Jedi Filminden Yeni Fragman

The Force Awakens ile yeniden başlayan Star Wars serinin 8. filmi The Last Jedi'dan yeni fragman yayınlandı.

2825