Stephen King’in The Tommyknockers romanı sinemaya uyarlanıyor

Stephen King'in 1987'de yayınlanan ve Türkçe'ye Şeffaf adıyla çevrilen bilim kurgu ve korku türündeki romanı The Tommyknockers, James Wan ve Roy Lee tarafından beyaz perdeye uyarlanıyor.

  • Stephen King‘in aynı adlı romanından uyarlanan ve 2017 yılının dünya çapında en çok hasılat elde eden filmlerinden biri olan It‘in ardından başka bir King eseri olan The TommyknockersThe Conjuring ve Saw gibi birçok korku filmiyle yakından tanıdığımız James Wan ve Roy Lee tarafından sinemaya uyarlanıyor. Wan ve Lee önderliğindeki bu projeye katılan bir diğer isim, The Tommyknockers’ın 1993 yılında yayınlanan iki bölümlük televizyon uyarlamasının yapımcılarından Larry Sanitysky oldu. Proje hakkında konuşan Sanitysky şu sözleri dile getirdi:
  • “The Tommyknockers, bağımlılık hakkında alegorik bir masal (zira onu yazdığı dönemler Stephen King kendi bağımlılığıyla mücadele ediyordu) ve nükleer gücün tehdidi. Kitle histerisinin tehlikesi ve teknik gelişme cinnetinin abesliği; tüm bunlar, romanın yazıldığı gün kadar bugünle de alakalı. Ve bütün bunların yanında The Tommyknockers, aşkın ebedi gücü ve kurtuluşun zarafetini anlatan bir hikâye.”

  • İlk kez 1987’de yayımlanan The Tommyknockers, bir uzay gemisinden yayılmış tehlikeli gaz etkisi altında olan Maine kenti sakinlerinin bu zararlı madde etkisiyle kazandıkları yeteneklerle günden günde gelişerek vahşiyane canlılara dönüşmelerini konu ediniyor.

Fatih Akın, Stephen King’in romanını sinemaya uyarlıyor

Paramparça filmiyle Altın Küre ödülü kazanan Fatih Akın, Stephen King'in Firestarter romanını beyaz perdeye uyarlayacak.

2272

Stephen King’in ‘The Outsider’ romanı ekrana uyarlanıyor

"The Outsider", "The Dark Tower"ın yapım şirketi tarafından ekrana taşınıyor

1792

Stephen King’in The Bone Church öyküsü ekrana uyarlanıyor

Daha önce Mr Mercedes isimli kitabın ekrana uyarlamasıyla bir araya gelen Stephen King ve Chris Long şimide de King’in The Bone Church’ünde tekrar birlikte çalışmaya hazırlanıyorlar

1733

Stephen King’in 8 Korku Filmi

Edebiyat ve sinema dünyasında başarısından söz ettiren Stephen King'in eserlerinden esinlenmiş 100'den fazla korku filmi ve televizyon programı bulunuyor.

6717