Thor: Ragnorak Filminden Bilinmeyen Gerçekler

27 Ekim’de vizyona girecek olan Thor: Ragnarok filmini izlemeden önce ilginç gerçekleri öğrenmeye hazır mısınız?

  • 108PAYLAŞIM
  • 17987OKUMA

1. İskandinav mitolojisine göre Ragnarok’un anlamı “evrenin sonu” demek, yani heyecanlı aksiyon sahnelerinin bizi beklediği kesin.

2. Thor: Ragnarok filminin yönetmeni hem filmi yönetiyor hem de Marvel Sinematik Evreninde yeni Korg adında bir CGI karakterini oynuyor. Kendisi bu çok yönleriyle de oldukça meşhur.

3. Thor’un çizgi romanlardaki en korkunç düşmanı Hela, bugüne kadar Marvel Stüdyoları sinema filmlerinde başrolde olan ilk kötü kadın. Bu kötü karakter, filmde Avustralyalı aktris Cate Blanchett’in usta oyunculuğu ile hayat buluyor.

4. Thor: Ragnarok, Marvel Sinematik Evreninde sadece Avustralya’da değil Güney Yarım Küre’nin her yerinde çekilen ilk film olma özelliğini taşıyor.

5. Thor: Ragnorak’un hem çekimleri hem de kurgu aşamasında Village Roadshow Stüdyoları‘nın dokuz sesli çekim stüdyosunu kullanıldı.

6. Hikayedeki Sakaar dünyası Marvel Stüdyoları filmlerinde daha önce görülen hiçbir yere benzemiyor. Tasarımı yapılırken, 1962 yılında Stan Lee ile birlikte Thor’u yaratan Jack Kirby’nin çizgi roman illüstrasyonlarından esinlenildi. Sakaar, Jeff Goldblum’un oynadığı diktatör karakter, Grandmaster’ın yönettiği bir dünya.

7. Village Roadshow Stüdyolarında iki setin toplamı iki Amerikan futbol sahasına eşit.vBu iki seti merak ediyorsanız biri Asgard Meydanı diğeri Sakaar. Prodüksiyonun bu setleri inşa etmesi dört aydan fazla sürdü.

8. Oscar ödüllü yapım tasarımcısı Dan Hennah ve yapım tasarımcısı Ra Vincent 17 haftalık çekimler için hem dış hem iç mekan olmak üzere iki düzineden fazla set tasarladılar.

10. Tecrübeli kostüm tasarımcısı Mayes Rubeo, film için Avustralya kaynaklı malzemelerle 2500’den fazla orijinal kostüm (Asgard ve Sakaar dünyalarını yansıtan) tasarladı.

11. Avustralya Brisbane’de 4 gün süren çekimler boyunca, hem Chris Hemsworth hem de Tom Hiddleston verdikleri her arayı hayranlarının elini sıkarak, kalabalığa hediye ürünleri atarak, imza dağıtarak ve unutulmaz özçekimler yaparak geçirdiler. Her yaştan binlerce insan çekimler saatler sürse de film yıldızlarını yakından görmek için her gün, tekrar tekrar sete geldiler.

12. Brisbane’de filmin mekan sorumlusu Duncan Jones tarafından alınan pizzaları Chris Hemsworth hayranlarına dağıtırken çok eğlendi.

13. Yerli bir genç Tom Hiddleston’u yakından görmek umuduyla bütün haftayı sette geçirdi. Çünkü Loki’nin bir portresini yapmıştı ve ona göstermek istiyordu. Prodüksiyon yerel televizyon kameraları önünde buluşmalarını ayarladı.

14. Avustralya’da doğada bir dış çekim yapılırken, büyük bir piton ağaçların arasından düşünce çekimlere biraz ara verildi. Oyunculardan ya da ekipten kimse zarar görmedi.

15. Cate Blanchett çekime başlamadan önce, güne zinde başlamak için ekibe jimnastik yaptırmayı alışkanlık haline getirmişti.

16. Sabahın erken saatlerinde, ekip işe gelmeden önce, vahşi kangurular Asgard ve Sakaar’ın dış mekan setlerinde dolaşırken görülüyordu.

17. Çekimlerin ilk gününde, yerel bir Maori kabilesi, ekibin sorunsuzca filmi çekmesi için törensel bir dans sergiledi. Seksen dört günlük başarılı çekimin ardından, kabile yeniden gelip Avustralya’daki inanılmaz çekim tecrübesinin bir sonucu olarak güzel bir kapanış töreni sergiledi.

“Ocean’s 8″ oyuncu kadrosunda kimler var?

"Ocean's 8" filminden karakter posterleri yayınlandı.

3840

Avengers: Infinity War’dan yeni fragman yayınlandı

27 Nisan'da vizyona girecek Avengers: Infinity War'dan yeni fragman yayınlandı.

3773

2017 Yılında Google’da En Çok Aranan 10 Film

Google verilerine göre 2017 yılında en çok aranan 10 filmi sizler için listeledik.

3455

Yol Ayrımı ve Mutluluk Zamanı’na Ayla darbesi

Box Office Türkiye rakamları açıkladı.

2965