Toronto ve Venedik film festivallerinin programları belli oldu

Ödül sezonunun ipuçlarını taşıyan Toronto ve Venedik gibi iki büyük festivalin programları netleşti.

6 – 16 Eylül 2018 tarihleri arasında düzenlenecek olan Toronto Uluslararası Film Festivali ve 29 Ağustos – 8 Eylül 2018 tarihleri arasında gerçekleşecek olan Venedik Film Festivali’nin programları büyük ölçüde belli oldu. Ödül sezonunda da yer alması beklenen First Man, The Favourite, A Star is Born,Widows gibi filmler seçkilerde kendine yer bulurken Mahmut Fazıl Coşkun’un yönettiği Anons (The Announcement) filmi de Venedik’in Orrizonti bölümüne seçildi. İki festivalin de detaylı programlarına aşağıdan ulaşabilirsiniz.

2018 Toronto Uluslararası Film Festivali programı:

Galalar

Beautiful Boy —  Felix van Groeningen
Everybody Knows —  Asghar Farhadi
First Man —  Damien Chazelle
Galveston —  Mélanie Laurent
The Hate U Give — George Tillman Jr.
Hidden Man — Jiang Wen
High Life —  Claire Denis
Husband Material —Anurag Kashyap
The Kindergarten Teacher — Sara Colangelo
The Land of Steady Habits — Nicole Holofcener
Life Itself — Dan Fogelman
The Public—Emilio Estevez
Red Joan — Sir Trevor Nunn
Shadow — Zhang Yimou
A Star is Born — Bradley Cooper
What They Had — Elizabeth Chomko
Widows — Steve McQueen

 

Özel Gösterimler

Ben is Back — Peter Hedges
Burning — Lee Chang-dong
Can You Ever Forgive Me? — Marielle Heller
Capernaum — Nadine Labaki
Cold War — Pawe? Pawlikowski
Colette — Wash Westmoreland
Dogman — Matteo Garrone
The Front Runner — Jason Reitman
Giant Little Ones —Keith Behrman
Girls of the Sun (Les filles du soleil) — Eva Husson
Hotel Mumbai — Anthony Maras
The Hummingbird Project — Kim Nguyen
If Beale Street Could Talk — Barry Jenkins
Manto — Nandita Das
Maya — Mia Hansen-Løve
Monsters and Men — Reinaldo Marcus Green

 

Özel Gösterimler – Açılış Filmleri

Mouthpiece — Patricia Rozema
Non-Fiction — Olivier Assayas
The Old Man & The Gun — David Lowery
Papi Chulo — John Butler
Roma — Alfonso Cuarón

 

Özel Gösterimler – Kapanış Filmleri

Shoplifters — Hirokazu Kore-eda
The Sisters Brothers — Jacques Audiard
Sunset— László  Nemes
Through Black Spruce — Don McKellar
The Wedding Guest — Michael Winterbottom
The Weekend — Stella Meghie
Where Hands Touch —Amma Asante
White Boy — Rick Yann Demange
Wildlife — Paul Dano

2018 Venedik Film Festivali programı

Ana Yarışma

First Man – Damien Chazelle
The Mountain – Rick Alverson
Non-Fiction – Olivier Assayas
The Sisters Brothers – Jacques Audiard
The Ballad Of Buster Scruggs – Coen Kardeşler
Vox Lux – Brady Corbet
Roma – Alfonso Cuaron
22 July – Paul Greengrass
Suspiria – Luca Guadagnino
Werk Ohne Autor – Florian Henckel Von Donnersmarck
The Nightingale – Jennifer Kent
The Favorite – Yorgos Lanthimos
Peterloo – Mike Leigh
Capri-Revolution – Mario Martone
What You Gonna Do When The World’s On Fire – Roberto Minervini
Sunset – Laszlo Nemes
Freres Ennemis – David Oelhoffen
Nuestro Tiempo – Carlos Reygadas
At Eternity’s Gate – Julian Schnabel
Acusada – Gonzalo Tobal
Killing – Shinya Tsukamoto

 

Yarışma Dışı – Kurmaca Filmler

Una Storia Senza Nome – Roberto Ando
Les Estivants – Valeria Bruni Tedeschi
A Star Is Born – Bradley Cooper
Mi Obra Maestra – Gaston Duprat
A Tramway In Jerusalem – Amos Gitai
Un Peuple Et Son Roi – Pierre Schoeller
La Quietud – Pablo Trapero
Dragged Across Concrete – S. Craig Zahler
Shadow – Zhang Yimou

 

Yarışma Dışı – Kurmaca Olmayan Filmler

A Letter To A Friend In Gaza – Amos Gitai
Aquarela – Victor Kossakovsky
El Pepe, Una Vida Suprema – Emir Kusturica
Carmine Street Guitars – Ron Mann
Isis, Tomorrow. The Lost Souls Of Mosul – Francesca Mannocchi, Alessio Romenzi
American Dharma – Errol Morris
Introduzione All’Oscuro – Gastón Solnicki
1938 Diversi – Giorgio Treves
Your Face – Tsai Ming-Liang
Monrovia, Indiana – Frederick Wiseman

 

Yarışma Dışı – Özel Gösterim

The Other Side Of The Wind – Orson Welles
They’ll Love Me When I’m Dead – Morgan Neville
My Brilliant Friend – Saverio Costanzo
Il Diario Di Angela – Noi Due Cineasti – Yervant Gianikian

 

Orrizonti

Sulla Mia Pelle – Alessio Cremonini
Manta Ray – Phuttiphong Aroonpheng
Soni – Ivan Ayr
Ozen (The River) – Emir Baigazin
La Noche De 12 Años – Alvaro Brechner
Deslembro – Flavia Castro
The Announcement – Mahmut Fazil Coskun
Un Giorno All’Improvviso – Ciro D’Emilio
Charlie Says – Mary Harron
Amanda – Mikhaël Hers
The Day I Lost My Shadow – Soudade Kaadan
L’Enkas – Sarah Marx
The Man Who Surprised Everyone – Natasha Merkulova, Aleksey Chupov
As I Lay Dying – Mostafa Sayyari
La Profezia Dell’Armadillo – Emanuele Scaringi
Stripped – Yaron Shani
Jinpa – Pema Tseden
Tel Aviv On Fire – Sameh Zoabi

 

Sconfini

Blood Kin – Ramin Bahrani
Il Banchiere Anarchico – Giulio Base
Il Ragazzo Piu Felice Del Mondo – Gipi
Arrivederci Saigon – Wilma Labate
The Tree Of Life (Genişletilmiş Versiyon) – Terrence Malick
Camorra – Francesco Patierno
L’Heure De La Sortie – Sebastien Marnier
Magic Lantern – Amir Naderi

 

Venedik  Klasikler

They Live – John Carpenter
The Night Porter – Liliana Cavani
The Naked City – Jules Dassin
Brick And Mirror – Ebrahim Golestan
Street Of Shame – Kenji Mizoguchi
IL Posto – Ermanno Olmi
Last Year At Marienbad – Alain Resnais
The Place Without Limits – Arturo Ripstein
Adieu Philippine – Jacques Rozier
The Ascent – Laris Shepitko
The Killers – Don Siegel
The Killers – Robert Siodmak
The NIght OF The Shooting Stars – Paolo & Vittorio Taviani
Love, Thy Name Be Sorrow/The Mad Fox – Tomu Uchida
Death In Venice – Luchino Visconti
The Golem – How He Came Into The World – Paul Wegener
Nothing Sacred – William Wellman
Some LIke It Hot – Billy Wilder

 

Venedik Klasikler – Belgesel

The Great Buster – Peter Bogdanovich
Women Making Films: A New Road Movie Through Cinema – Mark Cousins
Humberto Mauro – Andre di Mauro
Living The Light – Robby Müller – Claire Pijman
24/25 IL Fotogramma In Piu – Giancarlo Rolandi, Federico Pontiggia
Nice Girls Don’t Stay For Breakfast – Bruce Weber
Friedkin Uncut – Francesco Zippel
(Boxofficeturkiye)

5. Uluslararası Boğaziçi Film Festivali’nde Yarışacak Filmler Açıklandı

Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın desteğiyle 17-26 Kasım'da gerçekleştirilecek festivalin Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması'nda 9 film büyük ödül için yarışacak.

809

Adana Film Festivali Kazananları Açıklandı

Uluslararası Adana Film Festivali kapsamında ödül kazanan yapımlar ve isimler açıklandı.

875

Filmekimi 2017’de Dikkat Çeken 8 Film!

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından bu yıl 29 Eylül-8 Ekim arasında gerçekleştirilecek olan Filmekimi'nden dikkat çeken 8 filmi listeledik.

1197

Filmekimi Ne Zaman Başlıyor?

Filmekimi, İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından bu yıl Vodafone Red sponsorluğunda 29 Eylül-8 Ekim arasında gerçekleştirilecek.

928