Uncharted Filminin Yönetmeni Belli Oldu

Sony’nin Playstation konsollarına has bir oyun serisi olan Uncharted, PS oyuncuları tarafından çok seviliyor. Öyle ki bir süredir bu seriden esinlenen bir sinema filminin de çekilmesi gündemdeydi. Ancak Uncharted serilerinin kahramanı Nathan Drake’i beyaz perdeye taşımak kolay olmadı, yönetmen ve çeşitli sorunlarla boğuşan bu yapımda gittikçe sona yaklaşılıyor. Sony tarafından yapılan bir açıklamayla en azından […]

  • 15PAYLAŞIM
  • 2440OKUMA

Sony’nin Playstation konsollarına has bir oyun serisi olan Uncharted, PS oyuncuları tarafından çok seviliyor. Öyle ki bir süredir bu seriden esinlenen bir sinema filminin de çekilmesi gündemdeydi.

Ancak Uncharted serilerinin kahramanı Nathan Drake’i beyaz perdeye taşımak kolay olmadı, yönetmen ve çeşitli sorunlarla boğuşan bu yapımda gittikçe sona yaklaşılıyor.

Sony tarafından yapılan bir açıklamayla en azından bu belirsizlik giderilmiş oldu. Uncharted filminin yönetmenliği, Shawn Levy tarafından üstlenilmiş. Netflix’in popüler dizilerinden Stranger Things’in de yapım ve yönetiminden sorumlu olan Levy, artık Uncharted sinema filminin yönetmenliğini de üstleniyor.

Tabii Levy’nin gelişi tüm sorunların çözüldüğü anlamına gelmiyor. Sony’nin oyunlardan yola çıkarak çekmek istediği Uncharted ve Last Of Us sinema filmlerinin ne zaman gösterime gireceğine dair hiç haber yok. Uncharted için 2017 yazına işaret eden söylentiler olsa bile, Sony yönetimi bu konuda ümitli görünmüyor. Bu sayede oyun sektörü beyazperdeyi yırtmaya geliyor gibi gözüküyor.