Virtual Revolution İle Distopik Film Özlemimizi Gidereceğiz

"Virtual Revolution", Blade Runner ve Matrix gibi filmleri anımsatan konusuyla film yine bizi gerçek ve sanallığın içinde sıkıştırıp bırakacak gibi duruyor.

“Virtual Revolution” aslında 2016 yapımı bir film. Ancak belki dağıtım gösterim anlaşmalarından olacak ya da güçlü filmlerle aynı anda vizyona girmesi istenmediği için sadece festivallerde görücüye çıkmıştı.

Amerika-Fransa ortak yapımı distopik bilim kurgu filminin yönetmeni Guy-Roger Duvert bu yapımla birlikte ilk defa yönetmenlik koltuğuna oturuyor. Kariyerinde şimdiye kadar genelde besteci olarak çalışan isim aynı zamanda filmin senaristliğini ve yapımcılığını da üstleniyor. Filmin kadrosunda ise Mike Dopud, Jane Badler, Jochen Hägele, Maximilien Poullein ve Kaya Blocksage gibi oyuncular var.

Virtual-Revolution

Filmin hikayesinde artık insanlar tamamen online yaşamaktadır. Bu sanal oyunların içerisinde yer alan Nash hem online hem gerçek zamanda hayatını geçirerek ikili yaşamaktadır. Bu ikiliğin aslında özel bir amacı vardır. Çünkü Nash normalde yarı resmi dedektif hatta katildir. Görevi sistemi tehdit eden ve kız arkadaşını öldüren teröristlerin izini sürmek ve onları öldürmektir. Geçmiş ve gelecek, sanal ve gerçek arasında kalan Nash hayatını ve yaşadığı toplumu değiştirecek bazı kararlar almak zorunda kalacaktır.

Virtual Revolution Filminin Fragmanı:
Bakalım bu teknoloji devriminin sonu gelecek mi ya da hegemonya devam mı edecek? Savaş hem sanal hem gerçek hayatta devam edecek. Filmin vizyon tarihi ise henüz belli değil.

Krypton İle Superman Evreni Genişliyor

Syfy dizisi Krypton yeni bir fragmanını daha görücüye çıkardı. "Legacy" adını taşıyan fragmanda Superman’in pelerini de görünüyor.

3791

Avengers: Infinity War Vizyona Girmeye Hazırlanıyor

Merakla beklenen "Avengers: Sonsuzluk Savaşı"ndan yeni video yayınlandı.

3388

Natalie Portman’lı Annihilation Filminden Haberler Gelmeye Devam Ediyor

Yönetmen koltuğunda Alex Garland'ın oturduğu Annihilation(Yok Oluş) filminden fragman yayınlandı.

3784

November İle Korkmaya Hazırlanın

Estonya'nın 90. Oscar yarışına göndermek için seçtiği November'dan fragman ve poster geldi.

2975