Woman Walks Ahead’ten fragman yayınlandı

Rol aldığı tüm filmlerde oyunculuğuyla kendisine hayran bırakan Jessica Chastain’in başrolünde yer aldığı ve bir diğer harika oyuncu Sam Rockwell’in ona eşlik ettiği Woman Walks Ahead filminden ilk fragman yayınlandı

Terrence Malick’in 2012 yapımı The Tree of Life filminde rol almasıyla birlikte adını geniş kitlelere duyuran, The Help ve Zero Dark Thirty filmleri ile Oscar’a iki kez aday gösterilen başarılı oyuncu Jessica Chastain; geçtiğimiz yıl Daniel Brühl ile kamera karşısına geçtiği The Zookeeper’s Wife ve Aaron Sorkin’in ilk yönetmenlik denemesi Molly’s Gamefilmlerinde rol almıştı.

Yer aldığı projelerin hepsinde büyük beğeni toplayan Jessica Chastain, şimdi de yeni bir filmle izleyici karşısına çıkmaya hazırlanıyor: Woman Walks Ahead! Daha önce görselleri yayınlanan filmden ilk fragman ise gün yüzüne çıktı.

A24‘un yapımcılığını üstlendiği film, 1889 yılında New York City’deki hayatından bunalmış olan Catherine Weldon’ın ressam olma hayalleriyle Dakota’ya doğru tek başına yolculuk yapmasını ve kendisini orada toprakları için savaşan bir halkın arasında bulmasıyla yaşadığı olayları odak noktasına alıyor.

Chastain ile beraber Three Billboards Outside Ebbing, Missouri filmiyle Oscar kazanan Sam Rockwell, Michael Greyeyes, Ciarán Hinds, Chaske Spencer, Bill Camp gibi isimler filmin oyuncu kadrosunda yer alıyor. Yönetmen koltuğunda ise  John le Carre’in ünlü romanı Our Kind of Traitor‘ı sinemaya uyarlayan Susanna White var. Bununla beraber Locke ve Eastern Promises filmlerinden tanıdığımız Steven Knight‘ın, Woman Walks Ahead’in senaryosunu kaleme aldığını sözlerimize ekleyelim.

Toronto Film Festivali’nde prömiyerini yapan filmin Amerika’daki vizyon tarihi 29 Haziran. Filmin ülkemizdeki gösterim tarihiyle ilgili net bir bilgi şu an için mevcut değil. Güçlü bir oyuncu kadrosunu bünyesinde barındıran, konusuya dikkat çeken filmin yayınlanan fragmanını buradan izleyebilirsiniz.