Yapmasanız Daha İyi Sanki

Warner Bros. The Matrix serisini yeniden çekmenin peşine düştü. Yapmasalar daha iyi gibi geliyor bize.

  • 262PAYLAŞIM
  • 44013OKUMA

Yeniden çekilen filmler halkasına The Matrix de ekleniyor. Sinema dünyası yeni filmler yeni senaryolar ile ilgili sanıyoruz büyük bir sıkıntı içerisinde ya da hakikaten böylesi daha kolay geliyor. Çünkü büyük şirketler sürekli eski eserleri yeniden yapmak, kült olan filmler üzerinden ufak, farklı hikayeler üreterek para kazanma peşinde gibi. Bizler için çok mu kötü? Şöyle bir açıdan kötü, Matrix efsane olmuş ve üzerine yeniden bir film çekilecek bir seri değil sanki. Yani zaten orada anlatılmış şahane bir hikaye var ve bununla tekrar başarılı bir iş ortaya koymak çok zor. Olmaz, aman demiyoruz tabii ki. Ama Matrix öyle bir seri değildi sanki. Hobbit geldiğinde herkes çok mutlu oldu. Ancak kabul edelim filmler sadece Yüzüklerin Efendisi serisinden bazı karakterleri gördüğümüz ve o dünyayı yeniden yaşadığımız için bizleri mutlu etti. Filmler başarılı mıydı? Sanıyoruz çok da başarılı filmler değillerdi. Gişe anlamında demiyoruz tabii bunu, o konuda bir sıkıntı yaşamadılar.

Star Wars örneğinden yola çıkarsak işte burada The Matrix ile ilgili korkumuzu daha net anlatmış oluruz. Star Wars evreninin ne kadar muazzam olduğunu hemen herkes kabul ediyor değil mi? Peki o evrenle ilgili yeni şeyler izlemeyi hangimiz istemez. İstedik tabii ama Force Awakens gibi bir film mi istedik orası muamma. Çünkü orada da aynı şeyi yaşadık. Para kazanmak amacıyla seriye yeniden devam edildiğini bu kadar hissettiğimiz bir film görmek istemezdik. Dikkat klişe çıkacak karşınıza, “A New Hope“u resmen yeniden çekmişler hissiyatı bir çok insanda hala mevcut.

Mesela Disney’in çizgi filmlerini yeniden uyarlamasını da ele alabiliriz. The Jungle Book filmini düşünelim. O film görsel açıdan ve hikayesinin de aynı olmasından dolayı iyi bir filmdi. Disney’in asıl amacı güncel görsel teknolojinin avantajlarını kullanarak yeniden sinemalarda olmaktı ve bunu da başarıyla gerçekleştirdiler. Matrix için de iddia bu şekilde, yani seri yeniden çekilecek, devam olarak değil. Ama yine de The Matrix keşke orada, o güzel haliyle bırakılsaydı demek istiyoruz. Umuyoruz yanılırız ve Matrix iyi bir iş olarak karşımıza gelir!

Star Wars düellosuna Owen Wilson efekti!

Owen Wilson'ın sesi ışın kılıçlarını şenlendiriyor.

2422

Han Solo: Bir Star Wars Hikayesi”nde kimler var?

Star Wars'ın yeni filmi Han Solo: Bir Star Wars Hikayesi'nde karakterlerin posterleri yayınlandı.

2881

Solo: The Han Solo Star Wars Story 25 Mayıs 2018’de Vizyonda

Star Wars'un ikonik kahramanının köklerine dönen "Solo: A Star Wars Story"den ilk fragman yayınlandı.

3980

Solo Batman Filminde Ben Affleck’in Yerine Sürpriz Bir İsim Geliyor

Söylentilere göre Warner Bros, Ben Affleck'ten vazgeçerek başrolü Jake Gyllenhaal’a vermeyi düşünüyor.

3595