2017’de Başlayan En İyi 17 Yabancı Dizi

2017’de yayınlanan ve çok sevilen 10 diziyi sizler için listeledik.

  • 46PAYLAŞIM
  • 7609OKUMA
2017-en-iyi-yabancı-diziler

Her konuda olduğu gibi dizilerde de zevkler oldukça farklılaştığı için 2017’nin enleri listesini yapmak oldukça zor. IMDb puanlarını ve tüm yıl en çok konuşulan yabancı dizileri ele alarak 2017’de yayınlanan ve çok sevilen 10 diziyi listeledik.

1. The Punisher (8.9)

PUNİSHER

Netflix ve Marvel ortak yapımı olan ve antikahraman Frank Castle’ın hayatının anlatıldığı The Punisher (İnfazcı) 17 Kasım’da yayınlandı. Yayınlandığı andan itibaren birçok kişi tarafından izlenen ve sevilen dizinin başrolünde “The Walking Dead” den tanıdığımız Shane Walsh canlandırıyor.

Eşinin ve çocuklarının ölümlerinden sorumlu olanlardan intikamını aldıktan sonra New York sokaklarında The Punisher olarak ünlenen Castle’ ın artık kendi ailesine zarar verenlerin dışında masum insanlara zarar veren ve adaletsizliklere karşı kendini bir savaşın içinde bulmuştur ve bu doğrultuda bütün gerçekleri ortaya çıkartması anlatılacaktır.

2. Dark (8.8)

dark

1 Aralık 2017’de yayınlanan dizi Almanya’nın ilk Netflix dizisi olma özelliğini taşıyor.

Dünyanın gözü bir Alman kasabası olan Winden’dadır. Çünkü bu kasabada iki çocuk gizemli şekilde ortadan kaybolmuştur. İki çocuğun kaybolması, dört aile arasındaki karmaşık ilişkileri ve yaşanan çifte hayatları ortaya çıkarır. Her biri bir saatlik, on bölümden oluşan Dark, izleyiciyi gizemli bir şekilde aynı kasabada 33 yıl önce yaşanan olaylara sürüklüyor. Soru çocukları kimin kaçırdığı değil, ne zaman kaçırdığıdır.

3. Mindhunter (8.7)

mindhunter

John Dougles’ın Mind Hunter adlı kitabından uyarlanan dizi 1970’lerde Amerika’da yaşayan ve FBI’da arabuluculuk yapan Holden Ford ve psikoloji biriminde çalışan Bill Tench’in üzerinden ilerliyor. “Bu adamların nasıl düşündüğünü bilemezsek, onları nasıl durduracağız?” fikriyle yola çıkan iki ajan Amerika’da ün salmış katillerle görüşüyor ve onları bu suçlara iten sebepleri araştırıyorlar. Tüm seri katillerin hikayelerinin gerçek olması ise diziye bambaşka bir hava katıyor.

4. Big Little Lies (8.6)

big-little-lies

Liane Moriarty’nin aynı adlı romanından uyarlanan bu yapım; dışarıdan mükemmel hayatlara sahip gibi duran üç annenin bir cinayet ekseninde değişen yaşamlarını konu alıyor.

Oyuncu kadrosunda ise Nicole Kidman, Reese Witherspoon, Alexander Skarsgard ve Shailene Woodley gibi başarılı isimler var.

5. The Handmaid’s Tale (8.6)

The-Handmaid’s-Tale

Margaret Atwood’un romanından uyarlanan Handmaid’s Tale bir ataerkil, totaliter ve kurgusal bir yerde bir distopyada geçiyor. ABD’deki bu distopik rejim değişikliğinde kadınlar adeta birer hizmetçi ve devletin malı olarak görülüyor. “Hizmetçi” adı verilen bu kadınlar çeşitli evlere dağıtılıyor ve bu evlerde kumandanlardan hamile kalmaları ve devlet için çocuk doğurmaları bekleniyor. Offred karakteri üzerinden anlatılan bu kadınlar ve sistem aslında çok güçlü eleştiriler ve mesajlar veren bir hikaye. Birçok ödül alan dizi 2017’de en çok iz bırakanlardan biri olmayı başardı.

6. Twin Peaks (8.6)

Twin-Peaks

Twin Peaks, 1990’lı yıllarda ekrana gelmiş ve o dönemde birçok ödül almış başarılı bir film. Yıllar sonra ise David Lynch yönetmenliğinde tekrar çekilmeye başlandı. 25 yılına ardından kaldığı yerden devam eden dizi, genç bir kızın ölümünün ardından kasabaya gönderilen FBI ajanı Dale Cooper’ın yaşadıklarını anlatıyor.

7. Taboo (8.6)

taboo

2017’nin başında Ocak ayında vizyona giren Taboo, babasının ölüm haberinin ardından İngiltere’ye giden James Delaney’in kız kardeşi ve kız kardeşinin kocasıyla olan mücadelelerinin yanı sıra babasının zehirlendiğini öğrenmesiyle haberdar olduğu düşmanlarıyla savaşını anlatıyor. James Delaney’i ise Tom Hardy canlandırıyor.

8. Legion (8.5)

legion

Dizi, kendisine akıl hastası, şizofreni teşhisi konulan ve çocukluğundan beri bununla mücadele eden David Haller’i (Dan Stevens) merkezine alıyor. Hayallerinde bir kız ile tanışır ve her şey bir anda değişir. Gördüğü ve duyduğu tüm seslerin gerçek olma ihtimali ile karşı karşıyadır.
Marvel evreninin bir parçası olan ve bir çizgi roman uyarlaması olan bu hikayede mutantlar ve mutantların direnişi anlatılıyor.

9. 13 Reasons Why (8.4)

13 reasons why

Lise çağındaki bir gencin, bir gün okuldan eve döndüğünde odasında bulduğu gizemli bir kutudan çıkan kaseti dinlemesi üzerine yaşananları anlatıyor. Clay, kasette iki hafta önce intihar eden hoşlandığı kızın sesini duyunca, kayda kulak kesiliyor. Hannah ise kayıtta hayatına son verme kararını almasının 13 sebebini anlatıyor.

10. Ozark (8.4)

ozark

Bir Netflix yapımı olan Ozark, ünlü bir finans danışmanı olan Marty Byrde’nin uyuşturucu karteliyle anlaşmazlık yaşaması sebebiyle ailesiyle birlikte Ozark’a taşınmasını anlatıyor. Tabii ki asıl hikaye bundan sonra başlıyor. Suç, dram ve gerilim türlerindeki dizinin başrollerinde Jason Bateman ve Laura Linney yer alıyor.

Ozark’ın 2. sezonundan altyazılı fragman geldi

Netflix, Ozark’ın 2. sezonundan yeni bir fragman yayınladı. Popüler suç dizisi ikinci sezon bölümleriyle 31 Ağustos’ta Netflix’te izleyici karşısına çıkacak.

3199

13 Reasons Why’dan fragman

Netflix, merakla beklenen dizisi 13 Reasons Why'ın (Ölmek İçin On Üç Sebep) 2. sezon resmi fragmanını paylaştı!

3003

13 Reasons Why dizisi 2. sezondan ilk görüntüler

Netflix, 13 Reasons Why(Ölmek İçin 13 Sebep) dizisinin 2. sezonundan ilk görüntüleri paylaştı!

2786

Bu Hafta Sinema ve Dizi Dünyasındaki Gelişmeler

Bu haftaki sinema ve dizi dünyasında olan gelişmeleri sizler için derledik.

4095