2017’nin Gösterime Giren İlk Filmleri

Yeni yılda beyaz perdenin açılışını 5 filmle yapıyoruz. Farklı türlerde dikkat çekici filmler bu hafta sinemalarda.

  • 18PAYLAŞIM
  • 2930OKUMA
Sinema-Dünyası

Snowden

Dünya tarihinin en büyük olaylarından birinin altında sadece tek bir isim var, Edward Joseph Snowden. Amerika Birleşik Devletleri’nde NSA tarafından yürütülen küresel izleme ve takip ağının tüm gizli belgelerini ortaya döken Edward Joseph Snowden’ın hikayesini usta sinemacı Oliver Stone beyaz perdeye taşıyor. Snowden rolünü ise bugüne kadar farklı karakterlerin altından ustaca kalkan Joseph-Gordon Levitt üstleniyor.

Süre: 134 dakika

The Net (Ağ)

Güney Kore ve Kuzey Kore arasında geçen, bir balıkçının dramatik öyküsü yönetmen Ki-Duk Kim tarafından beyaz perdeye sunuluyor. Teknesinin bozulması sonrasında Güney Kore’ye sürüklenen balıkçı, orada yaşadıklarından dolayı bir zihin bulanıklığı yaşıyor. Ekonomik anlamda gelişmenin mutluluk getirmediği düşüncesiyle ülkesine geri dönenerken kendi ülkesinde de büyük bir hayal kırıklığının içine düşüyor.

Süre: 114 dakika

Çalgı Çengi İkimiz

İlk filmiyle, özellikle internet ve DVD üzerinden çok fazla izlenen Çalgı Çengi’nin devam filmi sinemada bizi bekliyor. Ahmet Kural ve Murat Cemcir’in muhteşem uyumu çoktan izleyici tarafından onaylanmış durumda. Senaryo ve yönetmenliğini ilk filmde olduğu gibi yine Selçuk Aydemir’in yaptığı Çalgı Çengi İkimiz’de, düğün şarkıcısı kuzenler Salih ve Gürkan’ın başına gelen ilginç olayları izleyeceğiz.

Süre: 114 dakika

Anthropoid

Hitler’in 3. Adamı SS subayı Reinhard Heydrich’in suakatine odaklanan filmin yönetmeni Sean Ellis. Christopher Nolan filmlerinin vazgeçilmez aktörlerinden Cillian Murphy ile Jamie Dornan’ı birarada izleyeceğimiz film aynı zamanda tarihi gerçeklere dayanarak tasarlanmış bir kurgu.

Süre: 120 dakika

The Sea of Trees (Sonsuzluk Ormanı)

Good Will Hunting, Milk gibi iyi filmlerin yönetmenliğini yapan Gus Van Sant, 2017 yılının ilk haftasına yine merakla beklenen bir film bırakıyor. Filmin başrollerini Matthew McConaughey, Naomi Watts ve Ken Watanabe’nin paylaşıyor. The Sea of Trees, insanların, hayatlarına son vermek için gittikleri Japonya’daki Fuji dağının derinliklerinde karşılaşan iki adamın hayatta kalmanın özünü kavramaları ve yaşamlarını sorgulamaları üzerine bir hikaye.

Süre: 110 dakika

Kubo ve Sihirli Hikayesi

Kubo ve Sihirli Telleri filmi hakkında sizlere kısa bir yazı hazırladık. Nedeni ise hala kaçıranlar varsa tekrar hatırlatalım istememiz.

45525

Üç Farklı Kuşak

3 Generations filminden fragman yayınlandı. Üç farklı dönemin üç farklı kadın oyuncusunu bir arada izleyeceğiz.

19320